Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
51 TL
Bilet Al
55 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

Ankara Amasya Otobüs Bileti

Ankara Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 336 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 10dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

Ankara Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Amasya seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Amasya Otobüs Biletleri

Ankara - Amasya Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Türkiye’nin pek çok noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulacaktır. AŞTI Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Konum olarak Türkiye’nin merkezinde yer alan il yüzölçümü olarak da ülkenin üçüncü büyük şehri olmak ile birlikte, “Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Eskişehir” illeri ile komşuluk içerisindedir. Anadolu’nun pek çok noktası gibi Ankara da geçmişinde bu coğrafyanın farklı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış bir ildir. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte sürekli olarak gelişim gösteren ve çevresinden göç alan şehir her geçen gün nüfusunu arttırmaya devam etmektedir. Bugün modern bir görünüm çizen şehir mimarisi içerisinde aynı zamanda bu ilimizin zengin tarihi geçmişinden kalan tarihi ve kültürel mirasları da gözlemleyebilirsiniz. Ankara binlerce yıl öncesine dayanan tarihinde, “Hititler, Firgyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslar, Selçuklular” gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Coğrafi konumu itibari ile karasal iklim özellikleri gösteren Ankara’da yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçer. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Amasya otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Amasya’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Amasya Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir şehridir. Orta Karadeniz Bölümünde yer alan bu şehirde yaklaşık 400 bin nüfus bulunmaktadır ve bu nüfusun oldukça büyük bir kısmı şehrin merkezi konumlarında yaşar. Amasya, “Merkez, Merzifon, Suluova, Taşova, Gümüşhacıköy, Göynücek, Hamamözü” ilçelerinden oluşan bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya otobüs bileti satın alarak Amasya Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Kral Kaya Mezarları, Amasya Yıldız Hamamı, Çakallar Tepesi, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Amasya otobüs bileti fiyatları, “50 - 70 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde “Lüks Erova Turizm, Niksarkale Turizm, Tokat Seyahat, Erektaş Seyahat” gibi firmaların en uygun Ankara - Amasya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Ankara Amasya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Niksarkale Turizm 50 TL
Mis Amasya 50 TL
Tokat Seyahat 50 TL
Esadaş 50 TL
Lüks Erova Turizm 51 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.