Amasya Ankara Otobüs Bileti

Amasya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 48,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 336 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Mis Amasya firmasıdır.

Amasya Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Amasya Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Amasya Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Amasya Ankara Otobüs Biletleri

Amasya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Amasya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
Amasya, Türkiye’nin 81 ilinden biri olmak ile birlikte Orta Karedeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Amasya, tarihi bakımdan geçmişi oldukça eskilere dayanan bir ildir. Amasya’daki yerleşimin tarihi Hititler zamanına dayanmaktadır. Amasya ile bilinmesi gereken özelliklerden biri ilin isminin etimolojik olarak değişmeden günümüze kadar ulaşmış olmasıdır. Bu tarihte, özellikle pek medeniyet tarafından kullanılan yerler için nadir bir özelliktir. Amasya aynı zamanda yakın Türki Tarihi açısından da önem taşımaktadır. Milli mücadelenin ikinci adımının atıldığı ildir. Bu ile milli bir değer kazandırmaktadır. Karadeniz ikliminin özelliklerini sergiler. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Amasya aynı zamdan son zamanlarda saklı kalmış doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.
Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olmak ile birlikte aynı zamanda başkenti olma özelliğini de taşımaktadır. Ankara, geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ildir. Bundan ayrı olarak şehir asıl gelişimini siyasal konumun değişmesinden sonra göstermiştir. Ülkenin başkenti olduktan sonra sanayi yatırımı almış ve aldığı göçler ile birlikte nüfus yoğunluğunu arttırmıştır. Ankara sert karasal iklim özellikleri gösterir, kışları soğuk ve sert, yazları sıcak ve kurak geçmektedir.
Amasya üzerinden Ankara’ya gitmek için www.neredennereye.com üzerinden Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Ulusoy, Pamukkale gibi bir çok otobüs firmasının biletlerini satın alabilirsiniz.
Amasya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Amasya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Amasya Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Niksarkale Turizm 49 TL
Lüks Erova Turizm 49 TL
Erektaş Turizm 50 TL
Mis Amasya 50 TL
Tokat Seyahat 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.