Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
49 TL
Bilet Al
49 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Amasya Ankara Otobüs Bileti

Amasya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 48,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 336 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Mis Amasya firmasıdır.

Amasya Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Ankara seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Ankara Otobüs Biletleri

Amasya - Ankara Otobüs Bileti
Amasya, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehridir. Türkiye’nin pek çok noktasından Amasya otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Amasya Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Orta Karadeniz Bölümü’nde bulunan ilimiz özellikle son dönemlerde Karadeniz turizmin yükselmesi ile birlikte her geçen gün ziyaretçi sayısını yükseltmektedir. Yeşilin ve mavinin farklı tonlarının bir arada sergilendiği bu şehirde insanlar özellikle büyük şehirlerden kısa süreli kaçış rotası olarak kendilerine Amasya’yı seçmeye başlamışlardır. Amasya aynı zamanda oldukça eski bir yerleşim merkezi olarak bilinir. Şehir, M.Ö 4000’li yıllarda başlayan tarihi boyunca, “Hitit, Frig, Kimmer, İskit, Lidya, Pers, Hellen, Pontus, Roma, Bizans, Danişmend, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı” medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Nüfusu oldukça az olan bu şehirde, modern yapılanmaların yanı sıra zengin tarihi geçmişinden günümüze miras kalan çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada görebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya otobüs bileti satın alarak Amasya Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Kral Kaya Mezarları, Amasya Yıldız Hamamı, Çakallar Tepesi, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Amasya üzerinden karayolu aracılığı ile ulaşım sağlayabileceğiniz noktalardan biri de Ankara’dır.
Amasya - Ankara otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz Ankara’da yolculuğunuz AŞTI Otogarı üzerinde son bulur. Ankara Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehirdir. Türkiye’nin oldukça merkezi bir konumunda yer alan şehir cumhuriyetin ilanından sonra sürekli olarak gelişim göstermiş ve çevre illerden göç alarak nüfusunu arttırmaya devam etmiştir. Bugün Ankara, yıl içerisinde hem yurt içinden hem de siyasi etkinliği nedeni ile yurt dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bir ildir. Şehrin bu trafik yükünü Ankara (AŞTI) Otogarı üstlenir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Amasya - Ankara otobüs bileti fiyatları, “50 -70 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Niksarkale Turizm, Tokat Seyahat, Lüks Erova Turizm, Erektaş Seyahat” gibi firmaların en uygun Amasya - Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Amasya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Amasya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Amasya Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Niksarkale Turizm 49 TL
Lüks Erova Turizm 49 TL
Erektaş Turizm 50 TL
Mis Amasya 50 TL
Tokat Seyahat 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.