Amasya Kütahya Otobüs Bileti

Amasya Kütahya Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 647 km'dir.

Amasya Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Kütahya Otobüs Biletleri

 Amasya Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Domaniç Yüzölçümü 619 km2 olan Domaniç ilçesi doğuda Bilecik ili, güney ve güneybatıda Tavşanlı ilçesi, batı ve kuzeyde de Bursa iliyle çevrilidir. Kuzey kesimdeki küçük bir bölümü Marmara Bölgesi sınırlan içine taşar.

İlçe topraklannın büyük bölümü dağlıktır. Bu topraklann kuzey kesimini engebelendiren Domaniç ve Yirce dağlan Uludağ’m güneydoğu uzantılandır. İlçenin en önemli akarsuyu Orhaneli Çayı ile ona katılan küçük çay ve derelerdir.

İlçe ekonomisi tanma dayanır. Tarıma elverişli alanlann sınırlı oluşu bitkisel üretimin gelişmesine olanak vermemektedir. Akarsu boylannda ve güneydeki dar düzlüklerde buğday, arpa, şekerpancan ve patates yetiştirilir. Hayvancılık ikincil geçim kaynağı durumundadır. İlçenin başlıca mesiresi Ebem Çamlığı orman içi dinlenme yeridir. İlçe top- raklannda rezervi yaklaşık 40 milyon ton olan linyit yataklan bulunmaktadır.

Yörede ele geçirilen buluntulardan ilçe tarihinin Kalkolitik Çağ’a uzandığı sanılmaktadır, ancak tarihine ilişkin ilk kesin bilgiler 13. yüzyıldan başlar. Bu dönemde Bizans egemenliğinde bulunan Domaniç, 1281’de I. Osman’ın babası Ertuğrul Bey’e yayla olarak verildi. 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr vilayetinin Ertuğrul (Bilecik) sancağında bir nahiyeydi. Temmuz 1921 ’de Yunan işgaline uğrayan Domaniç Eylül 1922’de kurtuldu.

Gelişmemiş, küçük bir yerleşim olan Domaniç kasabasının belediyesi 1960’ta kuruldu. İnegöl’ü Tavşanlı ve Kütahya’ya bağlayan karayolu kasabanın kenarından geçer. Kasaba il merkezi Kütahya’ya 89 km uzaklıktadır. Domaniç Meslek Yüksekokulu Dumlupmar Üniversitesi’ne bağlıdır.

Hisarcık Hisarcık ilçesi kuzey ve doğuda Emet, güneyde Gediz ve Simav, batıda gene Simav ilçeleriyle çevrilidir.

Eskiden Emet ilçesinin Merkez bucağına bağlı olan 24 köy 1987’de çıkardan yasa uyarınca bir araya getirilerek merkezi Hisarcık kasabası olmak üzere ilçe yapıldı. Hisarcık Belediyesinin kuruluş tarihi ise 1967’dir. Hisarcık Meslek Yüksekokulu Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.