Amasya Kütahya Otobüs Bileti

Amasya Kütahya Arası

En Ucuz Sefer
-
Amasya - Kütahya Arası Kaç Km
647 km
Amasya - Kütahya Arası Kaç Saat
10sa
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Amasya Kütahya Online Otobüs Bileti
Amasya Kütahya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Amasya Kütahya güzergahı için arama yapın, Amasya - Kütahya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Amasya ve Kütahya Şehirlerinde Ulaşım
Amasya ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Amasya Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Amasya - Kütahya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasya - Kütahya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Amasya - Kütahya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Amasya - Kütahya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Amasya - Kütahya arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Amasya - Kütahya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Amasya - Kütahya arası otobüs yolculuğu ortalama 10sa sürmektedir.

Amasya - Kütahya arası uzaklık kaç km?

Amasya - Kütahya arası karayolu ile 647 km'dir.

Amasya Kütahya Otobüs Biletleri

 Amasya Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Domaniç Yüzölçümü 619 km2 olan Domaniç ilçesi doğuda Bilecik ili, güney ve güneybatıda Tavşanlı ilçesi, batı ve kuzeyde de Bursa iliyle çevrilidir. Kuzey kesimdeki küçük bir bölümü Marmara Bölgesi sınırlan içine taşar.

İlçe topraklannın büyük bölümü dağlıktır. Bu topraklann kuzey kesimini engebelendiren Domaniç ve Yirce dağlan Uludağ’m güneydoğu uzantılandır. İlçenin en önemli akarsuyu Orhaneli Çayı ile ona katılan küçük çay ve derelerdir.

İlçe ekonomisi tanma dayanır. Tarıma elverişli alanlann sınırlı oluşu bitkisel üretimin gelişmesine olanak vermemektedir. Akarsu boylannda ve güneydeki dar düzlüklerde buğday, arpa, şekerpancan ve patates yetiştirilir. Hayvancılık ikincil geçim kaynağı durumundadır. İlçenin başlıca mesiresi Ebem Çamlığı orman içi dinlenme yeridir. İlçe top- raklannda rezervi yaklaşık 40 milyon ton olan linyit yataklan bulunmaktadır.

Yörede ele geçirilen buluntulardan ilçe tarihinin Kalkolitik Çağ’a uzandığı sanılmaktadır, ancak tarihine ilişkin ilk kesin bilgiler 13. yüzyıldan başlar. Bu dönemde Bizans egemenliğinde bulunan Domaniç, 1281’de I. Osman’ın babası Ertuğrul Bey’e yayla olarak verildi. 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr vilayetinin Ertuğrul (Bilecik) sancağında bir nahiyeydi. Temmuz 1921 ’de Yunan işgaline uğrayan Domaniç Eylül 1922’de kurtuldu.

Gelişmemiş, küçük bir yerleşim olan Domaniç kasabasının belediyesi 1960’ta kuruldu. İnegöl’ü Tavşanlı ve Kütahya’ya bağlayan karayolu kasabanın kenarından geçer. Kasaba il merkezi Kütahya’ya 89 km uzaklıktadır. Domaniç Meslek Yüksekokulu Dumlupmar Üniversitesi’ne bağlıdır.

Hisarcık Hisarcık ilçesi kuzey ve doğuda Emet, güneyde Gediz ve Simav, batıda gene Simav ilçeleriyle çevrilidir.

Eskiden Emet ilçesinin Merkez bucağına bağlı olan 24 köy 1987’de çıkardan yasa uyarınca bir araya getirilerek merkezi Hisarcık kasabası olmak üzere ilçe yapıldı. Hisarcık Belediyesinin kuruluş tarihi ise 1967’dir. Hisarcık Meslek Yüksekokulu Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.