Amasya Konya Otobüs Bileti

Amasya Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 559 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Amasya Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Konya seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Konya Otobüs Biletleri

 Amasya Konya otobüs bileti mi aradınız? Amasya Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Doğanhisar Yüzölçümü 428 km2 olan Doğanhisar ilçesi kuzeyde Akşehir, kuzeydoğu ve doğuda Ilgın, güneyde Hüyük ilçeleri, batıda da İsparta Siyle çevrilidir.

 

İlçenin batı ve güneyi dağlık, öteki kesimleri düzlüktür. Batı ve güney kesimini engebelendiren Sultan Dağlan’nın ilçeye bakan doğu yamaçları çam ve meşe ormanlarıyla kaplıdır. Yüksek kesimlerinde birçok yaylanın yer aldığı ve çok sayıda akarsuyun kaynaklandığı Sultan Dağlan İsparta ile doğal sınırı oluşturur. İlçenin en yüksek noktası Kafa Dağı’nm 2.113 m’ye erişen doruğudur. Çavuşçu (Ilgın) Gölü’ne dökülen Argıthanı Deresi (eskiden Ali Çayı, Çebişli Deresi) ile Akşehir Gölü’ne dökülen Adıyan Çayı, kaynaklarım ilçe topraklarından alır.

 

İlçe halkı tarımla uğraşır. Dağlar arasındaki vadilerde meyve ve sebze, düzlük kesimde ise tahü, baklagiller, haşhaş, şekerpancan ve soğan yetiştirilir. Küçük çapta hayvancılık ve geleneksel el sanatı olan testicilik yapılır.

Doğanhisar yöresine MÖ 500’lerde yerleşüdiği sanılmaktadır. Yöre Roma ve Bizans egemenliklerinden sonra 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularının, 1298’de ise Karamankların egemenliğine girdi. 1473’te Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyü sonlarında Konya vilayeti Merkez sancağına bağh Akşehir kazasında nahiye olarak yönetiliyordu; 1957’de ilçe yapıldı.

Argıthanı Deresi’nin iki yakasında kurulmuş olan Doğanhisar kasabası Cumhuriyet döneminde uzun süre Akşehir üçesine bağlı bir bucak merkezi olarak kalan küçük ve kırsal görünümlü bir yerleşimdi. Belediyesinin kuruluş tarihi 1912’dir. Afyonkarahisar-Konya demiryoluna ve AkşehirKonya karayoluna Argıthanı’ndan ayrdan 18 km’lik bir yolla bağlanan Doğanhisar’ın karayoluyla Konya’ya uzaklığı 106 km’dir. Doğanhisar Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.