Amasya Konya Otobüs Bileti

Amasya Konya Arası

En Ucuz Sefer
-
Amasya - Konya Arası Kaç Km
559 km
Amasya - Konya Arası Kaç Saat
3sa 59dk
Günlük Sefer Sayısı
3
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Amasya Konya Online Otobüs Bileti
Amasya Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Amasya Konya güzergahı için arama yapın, Amasya - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Amasya ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Amasya ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Amasya Konya seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Amasya - Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasya - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Amasya - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Amasya - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Amasya - Konya arasında günlük ortalama 0 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Amasya - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Amasya - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 3sa 59dk sürmektedir.

Amasya - Konya arası uzaklık kaç km?

Amasya - Konya arası karayolu ile 559 km'dir.

Amasya Konya Otobüs Biletleri

 Amasya Konya otobüs bileti mi aradınız? Amasya Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Doğanhisar Yüzölçümü 428 km2 olan Doğanhisar ilçesi kuzeyde Akşehir, kuzeydoğu ve doğuda Ilgın, güneyde Hüyük ilçeleri, batıda da İsparta Siyle çevrilidir.

 

İlçenin batı ve güneyi dağlık, öteki kesimleri düzlüktür. Batı ve güney kesimini engebelendiren Sultan Dağlan’nın ilçeye bakan doğu yamaçları çam ve meşe ormanlarıyla kaplıdır. Yüksek kesimlerinde birçok yaylanın yer aldığı ve çok sayıda akarsuyun kaynaklandığı Sultan Dağlan İsparta ile doğal sınırı oluşturur. İlçenin en yüksek noktası Kafa Dağı’nm 2.113 m’ye erişen doruğudur. Çavuşçu (Ilgın) Gölü’ne dökülen Argıthanı Deresi (eskiden Ali Çayı, Çebişli Deresi) ile Akşehir Gölü’ne dökülen Adıyan Çayı, kaynaklarım ilçe topraklarından alır.

 

İlçe halkı tarımla uğraşır. Dağlar arasındaki vadilerde meyve ve sebze, düzlük kesimde ise tahü, baklagiller, haşhaş, şekerpancan ve soğan yetiştirilir. Küçük çapta hayvancılık ve geleneksel el sanatı olan testicilik yapılır.

Doğanhisar yöresine MÖ 500’lerde yerleşüdiği sanılmaktadır. Yöre Roma ve Bizans egemenliklerinden sonra 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularının, 1298’de ise Karamankların egemenliğine girdi. 1473’te Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyü sonlarında Konya vilayeti Merkez sancağına bağh Akşehir kazasında nahiye olarak yönetiliyordu; 1957’de ilçe yapıldı.

Argıthanı Deresi’nin iki yakasında kurulmuş olan Doğanhisar kasabası Cumhuriyet döneminde uzun süre Akşehir üçesine bağlı bir bucak merkezi olarak kalan küçük ve kırsal görünümlü bir yerleşimdi. Belediyesinin kuruluş tarihi 1912’dir. Afyonkarahisar-Konya demiryoluna ve AkşehirKonya karayoluna Argıthanı’ndan ayrdan 18 km’lik bir yolla bağlanan Doğanhisar’ın karayoluyla Konya’ya uzaklığı 106 km’dir. Doğanhisar Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.