Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Konya Amasya Otobüs Bileti

Konya Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 559 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Konya Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Konya Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Konya Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Konya Amasya seyahatinize başlamadan önce, Konya ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Konya ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Konya Amasya Otobüs Biletleri

Konya Amasya otobüs bileti mi aradınız? Konya Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yörgüç Paşa Camisi, şehrin batısındaki Gökmedrese Mahallesi’nde ve Yeşilırmak’ın güney kıyısındadır. 1428 yılında Osmanlı veziri Amasya Beylerbeyi Yörgüç Paşa (1435) tarafından yaptırılmıştır. 1976 yılında onarılmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Ters T planlıdır. Kaim duvarlıdır. Cami içinde bulunan son cemaat yeri kesme taşlı kalın 4 ayak üzerine 3 kubbe ile örtülüdür. Sağdaki kısım Yörgüç Paşa’ya ait olan ve üzerleri kabartma yazıtlı biri çocuk mezarı, 4 sandukalı, etrafı açık bir türbe durumundadır. Kapısı üzerinde çok güzel yazılmış bir yazıt bulunmaktadır. Camiyi renkli mermerden yapılmış sivri kemerli 2 büyük kubbe ile yanlarda birer kubbe örtmektedir. Mimberi geometrik motiflerle süslüdür. Minaresi yoktur.

Yukarı Türbe, Şamlar Mahallesi ile demiryolunun yukarı yamaçlarındadır. 1870 yılında Sadrazam Şirvanizade Mehmet Rüştü Paşa (1828- 1874) tarafından yaptırılmıştır. Kapı ve pencerelerde kesme taş, diğer kısımlarda moloz taşı kullanılmıştır. Mescite bitişik olarak dört köşeli olup kiremitli bir kubbe ile örtülüdür. 3 sandukalı türbede Şirvanizade M. Rüştü Paşa’nın babası İsmail Siraceddin ile kardeşi İstanbul Kadısı A. Hulusi Siraceddin gömülüdür. 

Konya Amasya otobüs bileti mi aradınız? Konya Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 110 TL
Tokat Yıldızı 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.