Amasya Kırıkkale Otobüs Bileti

Amasya Kırıkkale Otobüs Bileti

Amasya Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 259 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 11dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Mis Amasya firmasıdır.

Amasya Kırıkkale bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Amasya Kırıkkale bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Amasya Kırıkkale otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Amasya Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Amasya Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sulakyurt, yüzölçümü 741 km2 olan Sulakyurt ilçesi doğuda Çorum ili ve Delice ilçesi, güneyde Bahşeyh ilçesi, batıda Ankara, kuzeyde Çankırı, kuzeydoğuda da Çorum illeriyle çevrilidir.

Orta yükseklikteki dalgah düzlüklerden oluşan ilçe topraklan ilin kuzey kesiminde yer alır. Doğu ve güneydoğu kesimini Kara- güney Dağı engebelendirir. Sularını batı ve kuzeybatıda doğal sınır oluşturan Kızılırmak toplar. İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa, üzüm, mercimek ve ayçiçeğidir. Hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır; daha çok koyun. Ankara keçisi ve kıl keçisi yetiştirilir.

Tarihine ilişkin yeterli bilgiye rastlanmayan yöreye 15. yüzyüda yerleşildiği sanılmaktadır. 1940’ta bucak olarak Kalecik’e bağlanan Sulakyurt 1960’ta ilçe yapüdı. İlçe merkezinin belediyesi 1956’da kuruldu. Küçük bir yerleşme olan Sulakyurt kasabası ilçenin orta kesiminde yer alır. Eski adı Konur olan kasaba il merkezi Kırıkkale'ye 41 km uzaklıktadır. İlçedeki başhca tarihsel yapüar Yeşilyazı köyündeki Küçük Şami Camisi (1435) ve onun yarımda bulunan Şeyh Türbesi ile Şeyh Sadreddin Türbesi’dir (15. yy).

Yalışihan ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Bahşili ilçesi, batı ve kuzeyde Ankara ili, kuzeydoğuda da Balışeyh ilçesiyle çevrilidir. 1989’da kurulan Kırıkkale ilinin Merkez ilçesine bağlı olan altı köy 1990’da çıkarılan yasayla bir araya getirilerek Yahşihan kasabası merkez olmak üzere ilçe yapıldı. Yahşihan Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1956’dır.

Amasya Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Amasya Kırıkkale otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 35 TL
Erektaş Turizm 45 TL
Mis Amasya 51 TL
Lüks Erova Turizm 57 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.