Amasya Kırıkkale Otobüs Bileti

Amasya Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 44,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 259 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Amasya Kırıkkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Kırıkkale güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Amasya Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sulakyurt, yüzölçümü 741 km2 olan Sulakyurt ilçesi doğuda Çorum ili ve Delice ilçesi, güneyde Bahşeyh ilçesi, batıda Ankara, kuzeyde Çankırı, kuzeydoğuda da Çorum illeriyle çevrilidir.

Orta yükseklikteki dalgah düzlüklerden oluşan ilçe topraklan ilin kuzey kesiminde yer alır. Doğu ve güneydoğu kesimini Kara- güney Dağı engebelendirir. Sularını batı ve kuzeybatıda doğal sınır oluşturan Kızılırmak toplar. İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa, üzüm, mercimek ve ayçiçeğidir. Hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır; daha çok koyun. Ankara keçisi ve kıl keçisi yetiştirilir.

Tarihine ilişkin yeterli bilgiye rastlanmayan yöreye 15. yüzyüda yerleşildiği sanılmaktadır. 1940’ta bucak olarak Kalecik’e bağlanan Sulakyurt 1960’ta ilçe yapüdı. İlçe merkezinin belediyesi 1956’da kuruldu. Küçük bir yerleşme olan Sulakyurt kasabası ilçenin orta kesiminde yer alır. Eski adı Konur olan kasaba il merkezi Kırıkkale'ye 41 km uzaklıktadır. İlçedeki başhca tarihsel yapüar Yeşilyazı köyündeki Küçük Şami Camisi (1435) ve onun yarımda bulunan Şeyh Türbesi ile Şeyh Sadreddin Türbesi’dir (15. yy).

Yalışihan ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Bahşili ilçesi, batı ve kuzeyde Ankara ili, kuzeydoğuda da Balışeyh ilçesiyle çevrilidir. 1989’da kurulan Kırıkkale ilinin Merkez ilçesine bağlı olan altı köy 1990’da çıkarılan yasayla bir araya getirilerek Yahşihan kasabası merkez olmak üzere ilçe yapıldı. Yahşihan Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1956’dır.

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.