Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al

Alanya Hatay Otobüs Bileti

Alanya Hatay Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 26dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Alanya Hatay arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Alanya Hatay otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Alanya Hatay güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Alanya Hatay seyahatinize başlamadan önce, Alanya ve Hatay hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Alanya ve Hatay şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Alanya Hatay Otobüs Biletleri

Alanya’dan Hatay’a Otobüs Seyahati

Alanya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı turizm alanında Dünya genelinde ün yapmış bir ilçesidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Alanya otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Alanya Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alanya Hakkında

Alanya’nın şehir merkezine uzaklığı 154 km’dir. Türkiye’nin özellikle yaz turizmi açısından Dünya genelinde en çok tercih edilen noktalarından biri olan Alanya sahilleri yılın farklı dönemlerinde farklı ülkelerden milyonlarca turisti ağırlar. 2018 yılında yapılan demografik çalışmalara göre ilçenin nüfusu 300 binin üzerinde olarak saptanmıştır. Yalnız bu ilçenin yalnızca yerleşik halkının nüfusu olarak karşımıza çıkar. Dönemlik olarak turistlerin ve hizmet sektöründe çalışan işgücünün ilçeye akın etmesi ile birlikte bu sayı kendini katlayarak milyona yaklaşmaktadır. Cennetten bir köşe olarak tabir edilen Alanya’da bağlı bulunduğu coğrafi konum neticesinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Bu nedenle ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçer. Birincil ekonomik kaynağı turizm, hizmet sektörü alanında görülsede ilçede tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır.

Türkiye'nin herhangi bir noktasından Alanya otobüs bileti satın alarak Alanya Otogarına giriş yaptığınızda, “Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare, Düden Şelalesi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Kurşunlu Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Karaalioğlu Parkı, Muratpaşa Cami, Minicity, Phaselis Antik Kenti, Aspendos Antik Tİyatrosu, Termessos Antik Kenti” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Hatay’a Yolculuk

Alanya - Hatay otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Hatay, Türkiye’nin güneyinde yer alan ve aynı zamanda nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin on üçüncü büyük ili olan bir şehridir. Türkiye’nin pek çok noktasından Hatay otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatay otobüs bileti satın alarak gerçekleştirdiğiniz yolculuğunuz Hatay Otogarı üzerinde son bulur. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatay, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz iklim özelliklerini gösteren ve canlı doğası ile dikkat çeken bir şehrimizdir. Akdeniz ikliminin tipik özelliklerinden dolayı şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir.

Bu ilimizde yapılan arkeolojik çalışmaların neticesinde M.Ö 100.000 - 40.000 arasında tarihlenen farklı kalıntılar ortaya çıkmıştır. Hatay, günümüzde insanlık tarihinin en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu denli zengin ve köklü bir tarihe sahip olması günümüzde şehrin modern çizgisinin yanı sıra geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerlerin sergilendiği bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Hatay otobüs bileti satın alarak Hatay Otogarı’na giriş yaptığınızda, “St. Pierre Kilisesi, Payas Kalesi, Batıayaz Yaylası, Erzin Başlamış Kaplıcaları, Beşikli Mağara, Antakya Mozaik Müzesi, Aziz Simeon Manastırı, Sarıseki Mağarası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Alanya - Hatay otobüs bileti fiyatları, sitemizde bulunan birçok otobüs firmasının güzergah üzerindeki seferini farklı düzenlemesinde dolayı değişiklik göstermektedir. Ancak Türkiye’nin herhangi bir noktasından günün herhangi bir saatinde en uygun fiyatlı Alanya - Hatay otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Alanya Hatay otobüs bileti mi aradınız? Alanya Hatay otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Alanya Hatay otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Güney Akdeniz 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.