Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
398 TL
Bilet Al

Hatay Alanya Otobüs Bileti

Hatay Alanya Arası

En Ucuz Sefer
398,00 TL
Hatay - Alanya Arası Kaç Km
0 km
Hatay - Alanya Arası Kaç Saat
12sa 30dk
Günlük Sefer Sayısı
8
En Çok Sefer Yapan Firma
Gökbey Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Hatay Alanya Online Otobüs Bileti
Hatay Alanya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Hatay Alanya güzergahı için arama yapın, Hatay - Alanya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Hatay ve Alanya Şehirlerinde Ulaşım
Hatay ve Alanya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Hatay Alanya seyahatinize başlamadan önce, Hatay ve Alanya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Hatay - Alanya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hatay - Alanya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Hatay - Alanya otobüs bileti fiyatı en ucuz 398,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Gökbey Seyahat tarafından satılmaktadır.

Hatay - Alanya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Hatay - Alanya arasında günlük ortalama 1 firma 8 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Gökbey Seyahat.

Hatay - Alanya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Hatay - Alanya arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 30dk sürmektedir.

Hatay - Alanya arası uzaklık kaç km?

Hatay - Alanya arası karayolu ile 0 km'dir.

Hatay Alanya Otobüs Biletleri

 Hatay Alanya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Alanya’yı, Selçuk Sultanı Birinci Alaaddin Keykubat 1221 yılı kışında feth etmiştir. Şehrin Beyi Kir Fard idi. Kale Beyi’nin çok güzel bir kızı vardı. Kızını Sultan Alaaddin’e verdi. Büyük bir düğün yapıldı. Bu kız müslüman oldu. İkinci Gıyasettin Keyhüsrev’in annesi Mahperi Alanya’lı bir prensesti.

Tepede kurulmuş olan eski Alanya, surla çevrili idi. Bu kaleyi Yunan ve Romalılar yapmışlardı. Kaleyi üç bölüme ayıran iç duvarları Alaaddin yeniden yaptırmıştır. En yüksekteki bölüm iç kaledir. Diğer iki surun arasına şehir kurulmuştur. Bu surlar Kızıl Kule’den tepeye kadar devam etmektedir. Hepsi sağlamdır. Surun dört kapısı vardı. İlk surun kapısında Sultan Alaaddin’e ait 1230 tarihli bir kitabe vardır. Kale içinde oturan Türk kızları, el tezgahlarında eşarp dokurlar ve bunları da satarlardı. Kale içinde Bizanslılardan kalma tek kubbeli bir kilise de vardır. İçinde azizleri tasvir eden fresk kalıntıları bulunmaktadır.

Alanya’nın en ihtişamlı eseri Kızıl Kuledir. Bu kule, liman tarafından surların kuzey ucundadır. Kesme taşlardan yapılmıştır. Her yüzü 12.50 metre olmak üzere sekiz köşelidir. Her yüzünde mangallar ve gözetleme pencereleri vardır. Kulede ayrıca düşmanlarına kaynar zift ve iri taşlar atmak için delikler vardır. Kule asma katıyla beraber beş katlıdır. Her tarafında kitabeler bulunmaktadır. İlk iki katı kırmızı taş, üst katları ise büyük kırmızı tuğlalardan inşa edilmiştir. İşi pek güzel ve çok sağlamdır. Kapısı Kaleye bakan taraftadır. Kuleye taş merdivenlerden çıkılmaktadır. İkinci katta bir koridor vardır. Bu kulede bir su sarnıcı vardır. Hiç bir kulede böyle bir su tesisatı yoktur. Bundan sonra bir gözetleme katı vardır. Kulenin üstü sivri bir külahla örtülü idi. Sarnıç suyunu bu külahın oluklarından almakta idi.

Bu kuleden düşman gözetleniyordu. Kule restore edilmiştir. Kırmızı taştan yapıldığı için Kızıl Kule denilmiştir. Kuleyi 1225 yılında Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat I yaptırmıştır. Kulenin mimarı Ebu Ali’dir. Bu kule tersaneyi savunmak amacı ile inşa edilmiştir. Kulenin üst kısmındaki mazgallardan Akdeniz’i seyretmek bir mutluluktur. Bu Türk kulesi mimari bir sanat anıtıdır. Kule dibinde bir gazino vardır. Biraz ötesinde bir park ile güzel bir plaj bulunmaktadır.

Hatay Alanya otobüs bileti mi aradınız? Hatay Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Hatay Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Gökbey Seyahat 398 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.