scorecardresearch
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
65 TL
Bilet Al
68 TL
Bilet Al

Aksaray Amasya Otobüs Bileti

Aksaray Amasya Otobüs Bileti

Aksaray Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 417 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Aksaray Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Aksaray Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Aksaray Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Aksaray Amasya Otobüs Biletleri

Aksaray Amasya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Merzifonlu Mustafa Paşa Camisi, Gazi Mahbub Mahallesi’ndedir. Merzifon’un en büyük camisidir. Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa (1634-1683) tarafından 1667 yılında yaptırılmıştır. Bahçedeki şadırvanı sekiz direk sütun üzerine konik bir çatı ile örtülüdür. Cami sarımsı renkteki kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri içerde olup yanlarda birer tonoz ve ortada küçük bir kubbe ile esas büyük kubbeyi ise ortada 2 adet dört köşeli ayak ile duvarlar taşımaktadır. Kubbenin dört köşesinde ufak kuleler vardır. Kubbe içi kalem işleriyle süslüdür. Mihrap ve mimberi sade bir yapıdadır. Caminin doğu yanında bedesten, Taşhan ve Paşa Hamamı (1678) bulunmaktadır.

Sofular Camisi, Sofular Mahallesi’ndedir. 16. yüzyılda Beylerbeyi Abdullah Paşa yaptırmıştır. Son yıllarda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce restore edilmiştir. Abdullah Paşa Camisi adı ile de tanınır. Yontma taş ile tuğla karışımı duvarlıdır. Son cemaat yeri 4 adet dört köşeli sütun üzerine 3 kubbelidir. Kemerleri renkli taşlarla süslüdür. Giriş kapısı mermerdir. Tek şerefeli minaresi sağdadır. Camiyi büyük bir kubbe örtmektedir. Kubbe içi renkli kalem işi nakışlarla süslenmiştir. Ön bahçede solda altıgen kenarlı, küçük kubbeli ve 3 tahta sandukalı türbe Abdullah Paşa’ya aittir. 

Aksaray Amasya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 65 TL
Tokat Yıldızı 68 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.