Aksaray Amasya Otobüs Bileti

Aksaray Amasya Arası

En Ucuz Sefer
-
Aksaray - Amasya Arası Kaç Km
417 km
Aksaray - Amasya Arası Kaç Saat
1s
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Aksaray Amasya Online Otobüs Bileti
Aksaray Amasya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Amasya güzergahı için arama yapın, Aksaray - Amasya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Amasya Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Amasya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray - Amasya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Amasya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Aksaray - Amasya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Amasya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Aksaray - Amasya arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Aksaray - Amasya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Aksaray - Amasya arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Aksaray - Amasya arası uzaklık kaç km?

Aksaray - Amasya arası karayolu ile 417 km'dir.

Aksaray Amasya Otobüs Biletleri

Aksaray Amasya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Merzifonlu Mustafa Paşa Camisi, Gazi Mahbub Mahallesi’ndedir. Merzifon’un en büyük camisidir. Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa (1634-1683) tarafından 1667 yılında yaptırılmıştır. Bahçedeki şadırvanı sekiz direk sütun üzerine konik bir çatı ile örtülüdür. Cami sarımsı renkteki kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri içerde olup yanlarda birer tonoz ve ortada küçük bir kubbe ile esas büyük kubbeyi ise ortada 2 adet dört köşeli ayak ile duvarlar taşımaktadır. Kubbenin dört köşesinde ufak kuleler vardır. Kubbe içi kalem işleriyle süslüdür. Mihrap ve mimberi sade bir yapıdadır. Caminin doğu yanında bedesten, Taşhan ve Paşa Hamamı (1678) bulunmaktadır.

Sofular Camisi, Sofular Mahallesi’ndedir. 16. yüzyılda Beylerbeyi Abdullah Paşa yaptırmıştır. Son yıllarda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce restore edilmiştir. Abdullah Paşa Camisi adı ile de tanınır. Yontma taş ile tuğla karışımı duvarlıdır. Son cemaat yeri 4 adet dört köşeli sütun üzerine 3 kubbelidir. Kemerleri renkli taşlarla süslüdür. Giriş kapısı mermerdir. Tek şerefeli minaresi sağdadır. Camiyi büyük bir kubbe örtmektedir. Kubbe içi renkli kalem işi nakışlarla süslenmiştir. Ön bahçede solda altıgen kenarlı, küçük kubbeli ve 3 tahta sandukalı türbe Abdullah Paşa’ya aittir. 

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.