Aksaray Amasya Otobüs Bileti

Aksaray Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 115,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 417 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Aksaray Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Amasya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Amasya Otobüs Biletleri

Aksaray Amasya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Merzifonlu Mustafa Paşa Camisi, Gazi Mahbub Mahallesi’ndedir. Merzifon’un en büyük camisidir. Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa (1634-1683) tarafından 1667 yılında yaptırılmıştır. Bahçedeki şadırvanı sekiz direk sütun üzerine konik bir çatı ile örtülüdür. Cami sarımsı renkteki kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri içerde olup yanlarda birer tonoz ve ortada küçük bir kubbe ile esas büyük kubbeyi ise ortada 2 adet dört köşeli ayak ile duvarlar taşımaktadır. Kubbenin dört köşesinde ufak kuleler vardır. Kubbe içi kalem işleriyle süslüdür. Mihrap ve mimberi sade bir yapıdadır. Caminin doğu yanında bedesten, Taşhan ve Paşa Hamamı (1678) bulunmaktadır.

Sofular Camisi, Sofular Mahallesi’ndedir. 16. yüzyılda Beylerbeyi Abdullah Paşa yaptırmıştır. Son yıllarda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce restore edilmiştir. Abdullah Paşa Camisi adı ile de tanınır. Yontma taş ile tuğla karışımı duvarlıdır. Son cemaat yeri 4 adet dört köşeli sütun üzerine 3 kubbelidir. Kemerleri renkli taşlarla süslüdür. Giriş kapısı mermerdir. Tek şerefeli minaresi sağdadır. Camiyi büyük bir kubbe örtmektedir. Kubbe içi renkli kalem işi nakışlarla süslenmiştir. Ön bahçede solda altıgen kenarlı, küçük kubbeli ve 3 tahta sandukalı türbe Abdullah Paşa’ya aittir. 

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.