Yolcu Sayısı
1

Ahmetli otobüs bileti

En popüler Ahmetli otobüs rotaları

Ahmetli otobüs bileti fiyatları, Ahmetli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ahmetli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
TurgutluAhmetli15 TL12
AlaşehirAhmetli18 TL11
SarıgölAhmetli18 TL11
BuldanAhmetli40 TL7
DenizliAhmetli45 TL7

Ahmetli otobüs biletleri

Ahmeti Hangi Ile Bağlı?
Son derece zengin tarım ürünleri çeşitlerini sahip olan Ahmetli, Manisa ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu özel ve şirin ilçe mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. Yöresel tatları ve doğal güzellikleri ile sizlerden tam not alacak bir ilçe diyebiliriz.

Yerleşim yeri olarak değerlendirildiğinde ilçe merkezi Gediz havzasında yer almaktadır. Doğal bir yapı olarak çoğunlukla çok fazla yüksek olmayan dağlar ve Gediz ovasından ibaret olduğu görülmektedir. İlçenin Güney kısmında Boz Dağlar, Kuzey tarafında ise Çal dağı ilçeye paralel Ege denizine dik şekilde uzanmaktadır.

İklimi
İlçe ve çevre bölgelerinde genel olarak Akdeniz iklimi ve bitki örtüsünün baskın olduğu görülmektedir. Yaz dönemi son derece sıcak ve kurak, kış dönemi de ılık ve yağışlı bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra yağışlar genel olarak yağmur, ender olarak da kısa süreli kar şeklinde görülmektedir.

Gezilecek Yerler
İlçe ve çevresine ait gezilir görülebilecek önemli yerler arasında Ağlayan Kaya, Bintepe Tülümbüsleri, Sidas Antik Kenti, Kuladokya Kula Peri Bacaları, Manisa Kalesi, Emir Kaplıcaları, Spil Dağı Milli Parkı, Manisa Müzesi, Suçluyum Yanardağ, İranlı Kalplıcaları, Sardes Antik Kenti, Ivaz Paşa Camii, Gökköy ve Kurşunlu kaplıcaları yer almaktadır.

Ulaşım
Komşu illerden buraya karayolu ulaşımı yoluyla ulaşmak mümkündür. Bunun dışında uzak illerden gelecek olanların ise havayolu ulaşımından faydalanmaları da mümkündür.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr