Ahmetli Otobüs Bileti

Ahmetli Otobüs Biletleri

Ahmeti Hangi Ile Bağlı?
Son derece zengin tarım ürünleri çeşitlerini sahip olan Ahmetli, Manisa ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu özel ve şirin ilçe mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. Yöresel tatları ve doğal güzellikleri ile sizlerden tam not alacak bir ilçe diyebiliriz.

Yerleşim yeri olarak değerlendirildiğinde ilçe merkezi Gediz havzasında yer almaktadır. Doğal bir yapı olarak çoğunlukla çok fazla yüksek olmayan dağlar ve Gediz ovasından ibaret olduğu görülmektedir. İlçenin Güney kısmında Boz Dağlar, Kuzey tarafında ise Çal dağı ilçeye paralel Ege denizine dik şekilde uzanmaktadır.

İklimi
İlçe ve çevre bölgelerinde genel olarak Akdeniz iklimi ve bitki örtüsünün baskın olduğu görülmektedir. Yaz dönemi son derece sıcak ve kurak, kış dönemi de ılık ve yağışlı bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra yağışlar genel olarak yağmur, ender olarak da kısa süreli kar şeklinde görülmektedir.

Gezilecek Yerler
İlçe ve çevresine ait gezilir görülebilecek önemli yerler arasında Ağlayan Kaya, Bintepe Tülümbüsleri, Sidas Antik Kenti, Kuladokya Kula Peri Bacaları, Manisa Kalesi, Emir Kaplıcaları, Spil Dağı Milli Parkı, Manisa Müzesi, Suçluyum Yanardağ, İranlı Kalplıcaları, Sardes Antik Kenti, Ivaz Paşa Camii, Gökköy ve Kurşunlu kaplıcaları yer almaktadır.

Ulaşım
Komşu illerden buraya karayolu ulaşımı yoluyla ulaşmak mümkündür. Bunun dışında uzak illerden gelecek olanların ise havayolu ulaşımından faydalanmaları da mümkündür.

Ahmetli - 5 Günlük Hava Tahmini
09 Ara Pazartesi
açık
10 °C
açık
10 Ara Salı
parçalı az bulutlu
12,2 °C
parçalı az bulutlu
11 Ara Çarşamba
hafif yağmur
12,3 °C
hafif yağmur
12 Ara Perşembe
hafif yağmur
12,6 °C
hafif yağmur
13 Ara Cuma
parçalı bulutlu
13 °C
parçalı bulutlu