Ağrı Kayseri Otobüs Bileti

Ağrı Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 88,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 811 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ağrı Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Ağrı Kayseri otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ağrı Kayseri güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ağrı Kayseri seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Kayseri hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ağrı ve Kayseri şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ağrı Kayseri Otobüs Biletleri

 Ağrı Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kent merkezinin 2 km güneybatısmda Asurlar MÖ 2. binyıl başlarında Mazaka adıyla bir ticaret kolonisi kurdu. Kapadokya Krallığı döneminde Mazaka-Eusebeia ya da Eusebeia olarak andan kente Roma imparatoru Tiberius Caesarea adını verdi. BizanslIların Kaisareia ve Arapların da Kayseriyye dediği kentin adı sonraları Kayseri’ye dönüştü. Roma döneminde savunmasız bir kent olan Caesarea Bizans döneminde bir piskoposluk merkeziydi. Ovada bir kale kurulunca halk eski kenti terk ederek yeni kente taşındı.

Kayseri kenti Erciyes Dağı’nın kuzeyinde, Anadolu’nun çeşitli kesimlerini birbirine bağlayan yolların kavşağında yer alır. Ankara’ya demiryoluyla bağlandığı 1927’de sanayisi bir uçak fabrikasıyla sınırlı küçük bir yerleşme olan Kayseri’ye sonraki yıllarda çeşitli devlet yatırımları yapıldı. Bünyan’da inşa edilen hidroelektrik santraldan 1929’da elektrik sağlandı. 1930’larda Sivas üzerinden Samsun’la ve Uluşkışla’yla demiryolu bağlantısı kuruldu. Ülkenin en büyük dokuma tesislerinden biri olan Sümerbank’ın bez fabrikası 1935’te üretime geçti. Kamu yatırımlarıyla sağlanan altyapının tamamlanmasına bağlı olarak ticaretten sağlanan sermayenin sanayiye aktarılması kentte önemli değişiklikler yarattı. 1950’lerin ikinci yarısında kentin batısında küçük bir sanayi bölgesi oluştu. Önceleri dokumacılık ve gıda dallarında yoğunlaşan sanayi, 1970’lerden sonra metal eşya ve makine üretimine yönelerek daha da çeşitlendi. Kırsal alanlardan kentlere yönelik göç hareketleri sonunda 1950’de 65.488 olan kent nüfusu 1960'ta 102.596’ya, 1970’te 160.985’e, 1980’de 281.320’ye, 1990’da 425.776’ya ulaştı, 2000’de de 530 bini aştı. Bu hızlı büyüme karşısmda yönetsel ve kentsel hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla 1988’de yasal bir düzenleme yapılarak Merkez ilçe sınırlan içinde Kocasinan ve Melikgazi ilçeleri kuruldu. Bu ilçelerin merkezlerinde oluşturulan ilçe belediyeleri de aynı yıl kurulan Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlandı. Kayseri, Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü, Türkiye’nin de 11. büyük kentidir.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.