Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Afyonkarahisar Kayseri Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 544 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Kayseri otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Kayseri güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Kayseri seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Kayseri hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Kayseri şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Kayseri Otobüs Biletleri

 Afyon Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ali Cafer Kümbeti, Kayseri kentinde; 1439'da yaptırıldığı biliniyor. Çifte Kümbet, Kayseri kentinde; I. Alaeddin Key- kubad'ın karısı Melike Adile Hatun için kızları tarafından 1247/48'de yaptırıldığı biliniyor.

Çifte Medrese, Kayseri kentinde; medrese bölümü I. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından yaptırıldığı sanılan yapının şifahane bölümünü 1205/06'da kız kardeşi Gevher Nesibe Hatun'un yaptırdığı biliniyor; günümüzde Erciyes Universitesi'ne bağlı Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü. Derebağ Şelalesi orman içi dinlenme yeri, Yahyalı kenti yakınında; mesire yeri. Döner Kümbet, Kayseri-Talas yolu kenarında;

13. yüzyıl sonları ya da 14. yüzyıl başlarında yaptırıldığı ileri sürülen yapı Şahcihan Hatun Kümbeti olarak da biliniyor. Hacı Kılıç Camisi ve Medresesi, Kayseri kentinde; cami ve medreseden oluşan külliyenin 1249/50'de yaptırıldığı biliniyor. Hızır ilyas Köşkü, Merkez ilçeye bağlı Erkilet bucak merkezi yakınında; 1241'de yaptırılan köşk küçük bir Selçuklu kervansarayı görünümünde.

Huand Hatun Külliyesi, Kayseri kentinde; cami, medrese, kümbet ve hamamdan oluşan yapı topluluğunun I. Alaeddin Keykubad'ın karısı Mah- peri Huand Hatun tarafından 1238/39'da yaptırıldığı biliniyor. Karatay Han, Bünyan’ın Elbaşı bucağına bağlı Kara- dayı köyünde; Selçuklu kervansarayının Cela- leddin Karatay tarafından 1240/41 de yaptırıldığı biliniyor.

Kayseri Ulucamisi, Kayseri kentinde; Muzaffereddin Mahmud tarafından 13. yüzyıl başı ya da 12. yüzyıl ortalarında yaptırıldığı ileri sürülüyor. Keykubadiye Sarayı, Kayseri kenti yakınında; üç köşkten oluşan yazlık sarayın I. Alaeddin Keykubad tarafından 1224-26 arasında yaptırıldığı sanılıyor. Mollaoğulları Konağı, Kayseri kentinde; 18. ve 19. yüzyıllardan kaldığı sanılıyor. Sahibiye Medresesi, Kayseri kentinde; Sahib Ata Fahreddin Ali tarafından yaptırıldığı ve 1267/68'de tamamlandığı biliniyor. Tekir Beli, Kayseri kentine 24 km uzaklıkta, Erciyes Dağı'nda; telesiyej, kayak evi, kayak pisti

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.