Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al

Afyonkarahisar Karabük Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Karabük Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 449 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Karabük arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Afyonkarahisar Karabük bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Afyonkarahisar Karabük bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Afyonkarahisar Karabük otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Afyonkarahisar Karabük Otobüs Biletleri

 Afyon Karabük otobüs bileti mi aradınız? Afyon Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Araç ve Soğanlı çaylannın kavşağında bulunan kent ilin orta kesiminde yer alır. Su toplama alanına fazla yağış düşen yıllarda Araç Çayının taşkınlara ve sellere yol açması kentin zarar görmesine neden olur.

Kent ilk kez, fabrikadan ayrı bir alanda çalışanlar için inşa edilen lojman ve sosyal tesislerle belirmeye başladı. Fabrikada çalışmak üzere ülkenin hemen her köşesinden gelen kalifiye elemanlar aileleriyle birlikte buraya yerleşti. Kılçi’de yakılan taşkömürü Zonguldak’tan ve hammadde de Divriği’den demir- yoluyla geüyordu. İşletmede çalışanların tüketim maddeleri gereksinimi de Ankara’dan karşüanıyordu. Cumhuriyet’in ilk yıllarında nüfusu yaklaşık 100 olarak tahmin edilen Karabük’ün adına 1935 ve 1940 sayımlarında rastlanmaz. Nüfusu 1945’te 10.682’ydi. 1950’lerden sonra kırsal alanlardan göç alan kent zamanla küçük sanayinin de yaygınlaşmasıyla gelişti. Böylece nüfusu artan yerleşme bir pazar olarak çevredeki köyler için çekici hale geldi. Zamanla Safranbolu’nun ticaret merkezi olma işlevini de üstlendi.

Ankara ve İstanbul’u Bartın’a bağlayan karayolu kentten geçer. Kent bu karayoluyla Bartın’a 84 km, Kastamonu’ya 111 km, Bolu’ya 134 km, Zonguldak’a 173 km, Ankara’ya 215 km, İstanbul’a 396 km ve Kars’a 1.119 km uzaklıktadır.

Kentteki başlıca eğitim kurumlan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı Karabük Teknik Eğitim Fakültesi ile Karabük Sağlık ve Karabük Meslek yüksekokullandır. 

Afyonkarahisar Karabük otobüs bileti mi aradınız? Afyonkarahisar Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Afyonkarahisar Karabük otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Karabük Hakkında
Nüfus:
172,756
Yüzölçümü:
4.108,80 km²
Plaka:
78
Telefon kodu:
(370)
Otogar:
Karabük Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.