Yolcu Sayısı
1

Afşin otobüs bileti

Afşin Otobüs Bileti

En popüler Afşin otobüs rotaları

Afşin otobüs bileti fiyatları, Afşin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Afşin otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Afşin115 TL3
KonyaAfşin80 TL3
SakaryaAfşin110 TL3
AksarayAfşin55 TL3
AnkaraAfşin600 TL2

Afşin otobüs firmaları

Afşin otogarı

  • Afşin(344)

Afşin otobüs biletleri

Ülkemiz sınırları içinde bulunan ve özellikle yabancı turistlerin dikkatini çeken Kahramanmaraş ilinin en çok merak edilen ve en çok ziyaret edilen ilçelerinden olan Afşin ilçesi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Son zamanlarda ülkemizde yerli ve yabancı turistlerin giderek artmasından sonra ülkemizin güzellikleri hakkında bilgiler vermek için sizlere bugün Kahramanmaraş Afşin ilçesi hakkında bilgiler sunacağız.

Öncelikle Kahramanmaraş’ın son derece tarihi mekanı olan Afşin ilçesinin gezilip görülmesi gereken yerleri hakkında bilgiler verelim.

Öncelikle tarihin tozlu sayfaları arasında her zaman dikkat ettiğimiz Ulu cami bu eserlerin başında gelen bir cami. Ülkemiz topraklarında kurulan beylikler zamanında yapımı biten halen ayakta durma başarısı gösteren Ulu Cami Afşin’e gelenlerin her zaman ilk uğrak yeri olma başarısı göstermiştir. Bu konuda sizlere bu camiye gitmenizi mutlaka öneriyoruz. Mimarı yapısı ve mistik havası ile ilk görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Diğer bir yer ise Hurman kalesi. Hurman Kalesi hakkında internet ortamında kesin bilgiler bulma konusunda biraz zorlandık ama bu eserin Bizanslılar döneminden kalma bir eser olduğunu bulduk. Afşin’de bulunan Kalenin Bizans döneminden bugüne kadar gelmesi çok büyük bir başarı ve mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Son olarak sizlere Eshab-ı Keyf külliyesi gezisini öneriyoruz. Hakkında birçok rivayet bulunan bu külliye hakkında Kahramanmaraş Afşin ilçesi de bulunuyor. Mersin’de de bulunduğu söylenen bu külliyenin henüz resmi bilgilere göre kesinlik kazandığını söylemek yanlış olur ama mutlaka gezmeniz gereken bir yer. Hemen bir Afşin otobüs bileti alın ve ilçeyi daha yakından görün. Afşın dışında Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e seyahat edebilirsiniz!


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr