Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
80 TL
Bilet Al

Adıyaman Kayseri Otobüs Bileti

Adıyaman Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 436 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Adıyaman Ünal firmasıdır.

Adıyaman Kayseri otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Kayseri güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Kayseri seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kayseri hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Kayseri şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Kayseri Otobüs Biletleri

 Adıyaman Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kentin 25 km kadar kuzeydoğusundaki Kültepe’de ele geçen buluntular yöreye Tunç Çağı’nda yerleşildiğini gösterir. Kültepe’de Kaniş kenti vardı. Kentin hemen doğu ve kuzeydoğusunda da bir Asur ticaret kolonisi olan Kaniş Karumu yer almaktaydı. Kısa ömürlü bir yerleşme olan Kaniş Karumu’nda genellikle Asurlu tüccarlar oturmaktaydı. Kaniş daha sonra Hititlerin eline geçti, MÖ 13. yüzyılda Kaşkaların saldırısına uğradı. MÖ 960’da Tabal Krallığı’nın kurulduğu yöre daha sonra Ermeni, Med ve Pers yönetimine girdi. Kayseri kentinin batısındaki Yılanlıdağ eteklerindeki Eski Şehir adıyla anılan yörede Asurların kurduğu sanılan Mazaka kenti bulunmaktaydı. Bu kent MÖ 539’da başlayan Pers egemenliği sırasında Kapadokya Büyük Satraplığı’na bağlandı. Makedonya yönetiminden sonra yörede kurulan Kapadokya Krallığı MS 17’de Roma egemenliğine girdi. MS 3. yüzyılda Sasanilerin saldırısına uğrayan yöre 7. yüzyıldan sonra Bizanslılarla Araplar arasında el değiştirdi. 11. yüzyılda bir süre Selçuklulann elinde kaldı. Haçlı, Danişmendli, Anadolu Selçuklu, Moğol, Eretna Beyliği yönetimlerinin ardından I. Bayezid (Yıldırım) döneminde OsmanlIlara bağlandı (1398). Timur bu toprakları Karamanlılara verdiyse de, yöre Dulkadıroğulları ile Karamanlılar arasında birçok kez el değiştirdi. Ayrıca Memlûkler ve Safevilerin saldırısına uğradı. Sonunda 1515’te Osmanlı topraklarına katıldı. Yöre 19. yüzyıl sonrasında Ankara vilayetine bağlı Kayseri sancağının sınırları içindeydi. Kayseri Belediyesi 1871’de kuruldu.

Kurtuluş Savaşı sırasında Develi'nin Bakırdağ nahiyesi bir süre Fransız işgali altında kaldı. Yunanların Haymana’ya kadar ilerlemesi üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 24 Temmuz 1921’de hükümet merkezinin Kayseri’ye taşınmasına ve Ankara halkının da Kayseri’ye göç etmesine karar verdi. Kayseri’deki lise binası TBMM toplantıları için hazır duruma getirildi. AnkaralIların bir bölümü Kırşehir üzerinden kente göç ettiyse de Sakarya Savaşı’nın (1921) kazanılmasından sonra bu karardan vazgeçildi.

Adıyaman Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adıyaman Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Adıyaman Ünal 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.