Yolcu Sayısı
1

Adıyaman Kayseri Otobüs Bileti

Adıyaman Kayseri Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Adıyaman Ünal Turizm
600 TLBilet Al

Adıyaman Kayseri Arası

 • En Ucuz Sefer600,00 ₺
 • Adıyaman → Kayseri Arası Kaç Km436 km
 • Adıyaman → Kayseri Arası Kaç Saat7sa 15dk
 • Günlük Sefer Sayısı2
 • En Çok Sefer Yapan FirmaAdıyaman Ünal Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı1

Adıyaman Kayseri Online Otobüs Bileti
Adıyaman Kayseri otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Kayseri güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Kayseri arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Kayseri Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Kayseri şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Kayseri seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kayseri hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman → Kayseri Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Kayseri arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Adıyaman - Kayseri otobüs bileti fiyatı en ucuz 600,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Adıyaman Ünal Turizm tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Kayseri arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Adıyaman - Kayseri arasında günlük ortalama 1 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Adıyaman Ünal Turizm.

Adıyaman - Kayseri arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Adıyaman - Kayseri arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 15dk sürmektedir.

Adıyaman - Kayseri arası uzaklık kaç km?
Adıyaman - Kayseri arası karayolu ile 436 km'dir.

Adıyaman Kayseri Otobüs Biletleri

 Adıyaman Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kentin 25 km kadar kuzeydoğusundaki Kültepe’de ele geçen buluntular yöreye Tunç Çağı’nda yerleşildiğini gösterir. Kültepe’de Kaniş kenti vardı. Kentin hemen doğu ve kuzeydoğusunda da bir Asur ticaret kolonisi olan Kaniş Karumu yer almaktaydı. Kısa ömürlü bir yerleşme olan Kaniş Karumu’nda genellikle Asurlu tüccarlar oturmaktaydı. Kaniş daha sonra Hititlerin eline geçti, MÖ 13. yüzyılda Kaşkaların saldırısına uğradı. MÖ 960’da Tabal Krallığı’nın kurulduğu yöre daha sonra Ermeni, Med ve Pers yönetimine girdi. Kayseri kentinin batısındaki Yılanlıdağ eteklerindeki Eski Şehir adıyla anılan yörede Asurların kurduğu sanılan Mazaka kenti bulunmaktaydı. Bu kent MÖ 539’da başlayan Pers egemenliği sırasında Kapadokya Büyük Satraplığı’na bağlandı. Makedonya yönetiminden sonra yörede kurulan Kapadokya Krallığı MS 17’de Roma egemenliğine girdi. MS 3. yüzyılda Sasanilerin saldırısına uğrayan yöre 7. yüzyıldan sonra Bizanslılarla Araplar arasında el değiştirdi. 11. yüzyılda bir süre Selçuklulann elinde kaldı. Haçlı, Danişmendli, Anadolu Selçuklu, Moğol, Eretna Beyliği yönetimlerinin ardından I. Bayezid (Yıldırım) döneminde OsmanlIlara bağlandı (1398). Timur bu toprakları Karamanlılara verdiyse de, yöre Dulkadıroğulları ile Karamanlılar arasında birçok kez el değiştirdi. Ayrıca Memlûkler ve Safevilerin saldırısına uğradı. Sonunda 1515’te Osmanlı topraklarına katıldı. Yöre 19. yüzyıl sonrasında Ankara vilayetine bağlı Kayseri sancağının sınırları içindeydi. Kayseri Belediyesi 1871’de kuruldu.

Kurtuluş Savaşı sırasında Develi'nin Bakırdağ nahiyesi bir süre Fransız işgali altında kaldı. Yunanların Haymana’ya kadar ilerlemesi üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 24 Temmuz 1921’de hükümet merkezinin Kayseri’ye taşınmasına ve Ankara halkının da Kayseri’ye göç etmesine karar verdi. Kayseri’deki lise binası TBMM toplantıları için hazır duruma getirildi. AnkaralIların bir bölümü Kırşehir üzerinden kente göç ettiyse de Sakarya Savaşı’nın (1921) kazanılmasından sonra bu karardan vazgeçildi.

Adıyaman → Kayseri En Uygun Otobüs Biletleri

Adıyaman Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adıyaman Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Adıyaman Ünal Turizm600 TL

Adıyaman Hakkında

 • Nüfus373.183
 • Yüzölçümü7.606 km2
 • Plaka02
 • Telefon kodu(416)
 • OtogarAdıyaman Otogarı

Kayseri Hakkında

 • Nüfus1.295.355
 • Yüzölçümü17.109 km2
 • Plaka38
 • Telefon kodu(352)
 • OtogarKayseri Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Adıyaman → Kayseri


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Adıyaman Kayseri Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr