Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Erzincan Otobüs Bileti

Adana Erzincan Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 745 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 43dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Erzincan arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Adana Erzincan otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Erzincan güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Erzincan seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Erzincan hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Erzincan şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Erzincan Otobüs Biletleri

 Adana Erzincan otobüs bileti mi aradınız? Adana Erzincan otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Erzincan arası otobüs yolculuğunuz 8 saat 41 dakika sürmektedir. İki il arasındaki mesafe 744 kilometredir. Yolculuğunuzun güzargahı Niğde, Kayseri, Sivas ve Erzincan ilidir. Otobüs yolculuğunuz için tv özelliği olan otobüsleri seçmenizi öneririz. Seyahatiniz esnasında televizyon izleyerek sıkılmadan ulaşmak istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Varacağınız nokta olan Erzincan kenti hakkında sizi kısaca bilgilendirelim.
Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İklim koşulları itibari ile soğuk kış günleri yaşanan bir bölgedir. Erzincan 220.000 nüfusa sahip 9 ilçeli bir kenttir. Kentte 2006 yılında kurulan bir üniversite bulunmaktadır. Erzincan Üniversitesi 7 fakülteden oluşmaktadır.
Erzincan kentine gittiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Karanlık Kanyon gelmektedir. Karanlık Kanyon Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde bulunmaktadır. Bu kanyon dünyanın en büyükleri arasında yer almaktadır. Kanyonda her sene belirli zamanlarda doğa sporu yapıldığını görürüz. Doğal bir güzellik olan Karanlık Kanyon kayalıklar arasında devasa bir görüntüyü gözler önüne sunar. Karanlık Kanyon yabancı turistler tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında bu mükemmelliğe ulaşmanız mümkün.
Görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Mama Hatun Kervansarayı’dır. Mama Hatun Kervansarayı kesme taştan yapılmıştır. Kervansaraya ismini veren Mama Hatun Saltukoğulları Beyliği'nin kadın hükümdarıdır. Kervansaray Erzincan'ın Tercan ilçesinde bulunmaktadır. Ahlatlı Ebul Nema tarafından yapıldığı bilinmektedir. Mama Hatun için yapılan Kervansaray yuvarlak duvarlıdır.11 tane niş bulunmaktadır. Kervansaray iki katlıdır. Alt katta bir mezarlık yer almaktadır. Duvar çevrelerinde geometrik geçmeler bulunmaktadır. Bu yapı Orta Asya mezar yapılarına benzetilmektedir. Bu yapı Orta Çağ için görülmüş en farklı yapıya sahiptir. Mama Hatun bulunduğu dönem içerisinde hükümdarlık yapsa da kadın olduğu için görevini çok fazla sürdürememiştir. Bu tarihi yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.
Adana Erzinca seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Erzincan Hakkında
Nüfus:
12,612
Yüzölçümü:
11.727,55 km²
Plaka:
24
Telefon kodu:
(446)
Otogar:
Erzincan Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.