Adana Elazığ Otobüs Bileti

Adana Elazığ Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 493 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 56dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Adana Elazığ arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Bingol firmasıdır.

Adana Elazığ bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Elazığ bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Elazığ otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Elazığ Otobüs Biletleri

 Adana Elazığ otobüs bileti mi aradınız? Adana Elazığ otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Elazığ otobüs yolculuğunuz 5 saat 49 dakika sürecektir. İki il arasındaki mesafe 491 kilometredir. Adana Elazığ otobüs yolculuğunuz esnasında tv koltuk özelliği bulunan yerinize oturup film izleyebilirsiniz. Film izlemeyi sevmiyorsanız müzik eşliğinde kulaklığınızı takarak seyahatinizi sürdürebilirsiniz. Varacağınız nokta olan Elazığ ili hakkında sizi kısaca bilgilendirelim.
Elazığ Yukarı Fırat Havzasında bulunur ve Doğu Anadolu Bölgesi'ndedir. Kent Harput'un devamı olarak görülmektedir. Harput M.Ö. 2000 yıllarında yerleşmiş Hurri olarak bilinmektedir. Bu kentte Hurriler'in ardından Urartu yerleşim sağlamıştır.1085 yılından bu yana Türk egemenliği altındadır.1516 yılında Osmanlı Devleti himayesine girmiştir. Kentin 9 adet ilçesi bulunmaktadır. Elazığ Cumhuriyet Dönemi itibari ile gelişmeye başlamıştır.
Elazığ esas olarak El-azık ismindedir. Telafuzu zor olması sebebi ile dönüşerek bugünkü ismini almıştır. Elazığ da görmeniz gereken yerlerin başında Arkeoloji ve Etnografya Müzesi bulunmaktadır. Eğer bir müze kartına sahipseniz ücretsiz olarak müzeyi ziyaret edebilirsiniz.1982 yılında yapılan müze Harput ilçesinde bulunmaktadır. Müze 08.00 ila 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müzede bulunan tarihi eserler aracılığı ile Elazığ tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Keban Baraj Gölünü görmeden şehri terketmeyin. Keban Barajı 125 kilometre uzunluğundadır. Baraj da balık tutabilirsiniz. Keban Barjı Türkiyenin ikinci en büyük yapay gölüdür. Elazığ halkı haftasonları göl çevresinde piknik yapıp balık tutarak alanı sosyal bir hale getirmişlerdir. Keban Barajı toplamda 64.000 hektarlık bir alana kuruludur.
Elazığ kentini kış aylarında ziyaret edecekseniz Hazarbaba Kayak Merkezine gitmelisiniz. Kayak merkezine her yıl binlerce kişi gelmektedir. Buradaki halk geçimini kış turizminden sağlamaktadır. Kayak merkezine günü birlik gitmek istemiyorsanız konaklama yapmak için bölgede oteller de bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olan bu kayak merkezini mutlaka görmelisiniz.
Adana Elazığ otobüs seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Adana Elazığ otobüs bileti mi aradınız? Adana Elazığ otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Elazığ otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Muş Tur 70 TL
Muş Yolu Turizm 70 TL
Has Bingol 75 TL
Can Dersim Tuncelililer 80 TL
Elazığ Murat Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Elazığ Hakkında
Nüfus:
406,131
Yüzölçümü:
9.281,45 km²
Plaka:
23
Telefon kodu:
(424)
Otogar:
Elazığ Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.