Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Burdur Otobüs Bileti

Adana Burdur Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 671 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 22dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Burdur arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Adana Burdur otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Burdur güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Burdur seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Burdur hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Burdur şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Burdur Otobüs Biletleri

 Adana Burdur otobüs bileti mi aradınız? Adana Burdur otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Burdur arası otobüs yolculuğunuz 7 saat 42 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 636 kilometredir. Yol güzergahı Konya ve Isparta üzerinden gidilmektedir. Eğer kış mevsiminde yolculuk yapıyorsanız Burdur garajında indiğiniz zaman bembeyaz kar ayaklarınızın altında olabilir. Akdeniz bölgesi olarak geçse de karasal bir iklime sahiptir. Kışları karlı ve soğuk yazları ise kurak ve akşamları yayla havasındadır. Burdur 256.000 nüfuslu küçük bir ildir. Yöre halkına yörük denilmektedir. Her yıl yörük festivalleri düzenlenmektedir. Bölgenin tarihine baktığımız zaman 1071 yılında ki Malazgirt Muharebesi'ne gideriz. Anadolu Selçuklu zamanında bugünkü sınırlar çizilmiştir.1391 yılında Osmanlı Devleti'ne dahil olmuştur. Burdur'a gittiğiniz zaman mutlaka Bakırcılar çarşısına uğramalısınız. El tezgahlarında dokunan kumaşları gördüğünüz zaman hayran kalacaksınız. Ve tabiki hediyelik eşyalarınızı aldıktan sonra mutlaka meşhur şiş köftesini tatmalısınız. Burdur şişi Adana’da yapılan şişe benzemektedir fakat kısa ve incedir. Şiş köfte kıyması kuyruk yağı ile sade bir şekilde yapılır. Piştikten sonra pide ile yenir. Köftenizin üzerine meşhur ceviz ezmesinden de yemelisiniz. Ceviz ezmesi ya da tatlısı irmik ve cevizden meydana gelir. Sevdiklerinize götürmek için bu enfes tatlıdan bir paket yaptırmalısınız. Yeme ve içme faslınız bittikten sonra biraz da geziye çıkmalısınız. Sagalossos antik kentini ziyaret etmelisiniz. Antik Yunan döneminde başkent olan kentten geriye fazla bir şey kalmamıştır. Zar zor ayakta duran antik kent çok iyi bir şekilde muhafaza edilmektedir. Sagalassos kentinde 1990 yılından bu yana arkeolojik kazılar yapılmaktadır. Burdur'un Mandıra köyünde bulunan İnsuyu Mağarasınıda mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sarkıt, dikit ve teşekkül şekli ile meydana gelmiştir. Mağara binlerce yıl önce bu şeklini almıştır. Toplamda 598 metre uzunluğundadır. Kuru bir mağaradır. Ulaşım açısından çok kolay bir noktada bulunmaktadır. Mutlaka ziyaret etmeli ve bu doğal yapıyı yakından görmelisiniz. Adana Burdur otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Burdur Hakkında
Nüfus:
16,597
Yüzölçümü:
7.134,95 km²
Plaka:
15
Telefon kodu:
(248)
Otogar:
Burdur Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.