Yomra Otobüs Bileti

Yomra Otobüs Bileti

Yomra Otobüs Biletleri

Trabzon ilinin merkezinde bulunan son derece şirin Yomra ilçesi hakkında merak edilen soruların işaretlerini sizler ile paylaşmaya devam edelim. Özellikle son yıllarda Karadeniz bölgesine yapılan seyahatlerde en çok ziyaret edilen ilçelerin başında gelen Yomra hakkında bilgileri sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Öncelikle tarihi yerleri bulunan Yomra ilçesinde Osmanlı devletinden kalma birçok eser bulunmaktadır. Bunların başında gelen eserlerin özellikle de 17 yy. eserlerinin olduğunu belirtmekte fayda var. İlçe olarak tarihine son derece düşkün olan yöre halkının bu eserlere son derece önem vererek bakmasından dolayı günümüzde kadar gelme başarısı gösteren bu eserleri gittiğiniz zaman mutlaka ama mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Bu eserlerden sonra dikkat çeken bir başka eserde Yomra ilçesine sadece 5 km uzaklıkta bir yer. İlçenin merkezinde bulunan bir tarihi köprünün ne zaman yapıldığı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Bu durum karşısında ziyaretçilerin daha dikkat çektiğini belirtmek istiyorum. İşte son derece önemli olan bu eserler Yomra ilçesinde ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Karadeniz’in en güzide ilçesi Trabzon’da bulunan Yomra ilçesinin bir sahil kasabası olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle son zamanlarda doğal güzelliklerinin keşif edilmesinden sonra en çok ziyaret edilen ilçelerden olması dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Sizlerde sitemiz üzerinden Yomra otobüs bileti alarak bölgeye hızlıca seyahat edebilirsiniz.

Yomra - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Şub Cumartesi
hafif kar yağışlı
7 °C
hafif kar yağışlı
17 Şub Pazar
hafif kar yağışlı
3,5 °C
hafif kar yağışlı
18 Şub Pazartesi
hafif kar yağışlı
5,4 °C
hafif kar yağışlı
19 Şub Salı
kar yağışlı
0,8 °C
kar yağışlı
20 Şub Çarşamba
açık
9,8 °C
açık