Yeşilovacık (Silifke) Otobüs Bileti

Yeşilovacık (Silifke) Otobüs Bileti

Yeşilovacık (Silifke) Otobüs Biletleri

Yeşilovacık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Mersin’in Silifke ilçesine bağlı mahallelerden bir tanesidir. Akdeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeşilolvacık doüal güzellikleri ve tarihi kültürel yapılanmaları ile birlikte son derece dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Özellikle yöre halkının misafirlerine karşı göstermiş olduğu sevecen yaklaşımlar ile birlikte harika bir tatil geçirmek sizin elinizde olacaktır.
Bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile bölge sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum ana bitki örtüsünün oluşmasına etki ettiği gibi aynı zamanda dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Yeşilovacık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, güveçte Mersin balığı, yaban mersinli kek, tantuni, rokalı ve yaban mersinli bulgur salatası, sıkma, kerebiç, cezerye, susamlı mersin balığı yer almaktadır.
Yeşilovacık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Mamure Kalesi, Karboğazı Kuvayı Milliye Anıtı, Aya Tekla Kilisesi, Hazreti Miktat Cami, Çukurpınar Düdeni, Taşucu Atatürk Evi, Kanlı Divane, Kızkalesi Plajı, Sinap Kalesi, Mut Kalesi yer almaktadır.
Bu küçük bölgenin ziyaretçilerine ayrıca bir tavsiye olarak, Yeşilovacık seyahatleri sırasında yerli ve yabancı pek çok insanın dikkatini çeken caretta carettaları de ziyaret etmelerini tavsiye ederiz. Bölgeye gerçekleştireceğiniz bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinde Yeşilovacık otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Yeşilovacık (Silifke) - 5 Günlük Hava Tahmini
07 Haz Pazar
açık
30,7 °C
açık
08 Haz Pazartesi
açık
29,2 °C
açık
09 Haz Salı
açık
27,3 °C
açık
10 Haz Çarşamba
hafif yağmur
26,7 °C
hafif yağmur
11 Haz Perşembe
hafif yağmur
25,8 °C
hafif yağmur