Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Otobüs Biletleri

 Yalvaç, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Isparta’nın ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Isparta ilinin kendi içerisinde en gelişmiş noktalarından biridir. İlçenin isminin Oğuz Türklerinin “Yalvaç” boyundan geldiği düşünülmektedir. Bu aynı zamanda ilçenin bu ismi almasının nedenidir. Yalvaç kelime anlamı olarak “resul, elçi ” anlamlarını taşımaktadır.
Tarihine bakıldığında Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihi ve kültürel zengin bakımından gelişmiş olduğu gözlemlenebilir. Bunu nedeni gene Anadolu’nun diğer noktaları gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasında kaynaklanmaktadır. Bu nedenle özellikle antik çağa ait yapılanmaları bünyesinde görmek mümkündür.
Yalvaç ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Adada antik kenti, Atabey Ertokuş Medresesi, Eğirdir Gölü, Isparta Müzesi, Uluborlu Kalesi, Kutlu Bey Ulu Camii, Lavanta Vadisi Yazılı Kanyon, Yalvaç Müzesi, Kuz Mağarası yer almaktadır. 
Bağlı bulunduğu bölge coğrafya nedeni ile sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Tarım ürünleri çeşitlilik göstermektedir. Bu durum dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Yalvaç ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Yufka Ekmeği, hamursuz, banak, kiraz reçeli, kiraz kompostosu, elma sirkesi, elmalı kurabiye gibi lezzetler yer alır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Yalvaç Otobüs Bileti satın alabilirsiniz. 
Yalvaç - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Kas Cumartesi
açık
8 °C
açık
17 Kas Pazar
açık
13,2 °C
açık
18 Kas Pazartesi
parçalı bulutlu
12,7 °C
parçalı bulutlu
19 Kas Salı
açık
12,4 °C
açık
20 Kas Çarşamba
parçalı bulutlu
12,1 °C
parçalı bulutlu