Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Otobüs Biletleri

Yalvaç Hakkında
Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Isparta’nın ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Isparta ilinin kendi içerisinde en gelişmiş noktalarından biridir. İlçenin isminin Oğuz Türklerinin “Yalvaç” boyundan geldiği düşünülmektedir. Bu aynı zamanda ilçenin bu ismi almasının nedenidir. Yalvaç kelime anlamı olarak “resul, elçi ” anlamlarını taşımaktadır.
Tarihine bakıldığında Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihi ve kültürel zengin bakımından gelişmiş olduğu gözlemlenebilir. Bunu nedeni gene Anadolu’nun diğer noktaları gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasında kaynaklanmaktadır. Bu nedenle özellikle antik çağa ait yapılanmaları bünyesinde görmek mümkündür.
Yalvaç ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Adada antik kenti, Atabey Ertokuş Medresesi, Eğirdir Gölü, Isparta Müzesi, Uluborlu Kalesi, Kutlu Bey Ulu Camii, Lavanta Vadisi Yazılı Kanyon, Yalvaç Müzesi, Kuz Mağarası yer almaktadır. 
Bağlı bulunduğu bölge coğrafya nedeni ile sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Tarım ürünleri çeşitlilik göstermektedir. Bu durum dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Yalvaç ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Yufka Ekmeği, hamursuz, banak, kiraz reçeli, kiraz kompostosu, elma sirkesi, elmalı kurabiye gibi lezzetler yer alır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Yalvaç Otobüs Bileti satın alabilirsiniz. 
Yalvaç - 5 Günlük Hava Tahmini
05 Ara Cumartesi
açık
10,4 °C
açık
06 Ara Pazar
açık
10,7 °C
açık
07 Ara Pazartesi
az bulutlu
10,4 °C
az bulutlu
08 Ara Salı
orta şiddetli yağmur
7,9 °C
orta şiddetli yağmur
09 Ara Çarşamba
açık
9,8 °C
açık