Yalova Tekirdağ Otobüs Bileti

Yalova Tekirdağ Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 77,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 308 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 40dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Yalova Tekirdağ arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Yalova Tekirdağ otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Yalova Tekirdağ güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Yalova Tekirdağ seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Tekirdağ hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Yalova ve Tekirdağ şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Yalova Tekirdağ Otobüs Biletleri

Yalova Tekirdağ otobüs bileti mi aradınız?  Yalova Tekirdağ otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çorlu ilçesi doğuda İstanbul ili, güneyde Marmaraereğlisi ilçesi ve Marmara Denizi, güneybatıda Merkez ilçe, batıda Muratlı ilçesi, kuzeybatıda Kırklareli ili, kuzeyde de Saray ve Çerkezköy ilçeleriyle çevrilidir.

 

Çorlu toprakları Ergene Havzası içinde yer alır. Hafif engebeli düzlüklerden oluşur. İlçenin doğu kesimindeki alçak sırtlar Ergene Havzası’nın doğudaki doğal sınırıdır. Bu geniş ve az parçalanmış alüvyonlu düzlük dışında Marmara Denizi kıyısında dar bir şerit biçiminde uzanan kıyı ovaları vardır. İlçe topraklarını Ergene Irmağı ile başlıca kolu olan Çorlu Çayı sular. Değirmendere gibi bazı küçük akarsular da Marmara Denizi’ne dökülür. Genellikle düz olan Marmara Denizi kıyıları, geniş kumsalları ve plajları ile İstanbulluların sayfiyesi haline gelmiş durumdadır.

 

Doğal yapısının uygunluğu, güçlü ulaşım bağlantıları ve stratejik önemiyle Tekirdağ’ın en gelişmiş ilçelerinden biridir. İlçede ileri tarımsal üretim, gelişip çeşitlenmiş bir sanayi ve canlı ticaret etkinlikleri vardır. Osmanlı döneminden bu yana süregelen bitkisel ve hayvansal ürünleri ile İstanbul’u besleyen bir merkezdir. Aynı zamanda sanayi ve ticaret merkezidir.

 

İleri teknoloji kullanan bitkisel üretim önemli ölçüde çeşitlenmiştir. Büyük miktarlarda buğday, arpa, yulaf, şekerpancarı, ayçiçeği, elma, üzüm ve kiraz yetiştirilir; buğday-ayçiçeği dönüşümlü ekimi yaygındır. Hayvancılık da bitkisel üretim kadar gelişmiştir; besi hayvancılığı yapılır. En çok kıvırcık koyunu ve kültür ırkı sığırlar yetiştirilir. Çok sayıda mandırada elde edilen süt ve süt ürünleri büyük ölçüde İstanbul pazarına yollanır. İlçede büyük ölçekli modern un fabrikalarının yanı sıra bitkisel yağ, metal eşya ve makine, ambalaj kağıdı, çimento torbası, karton, oluklu mukavva ve oluklu karton üreten pek çok fabrika vardır. Sanayi tesisleri Çorlu kentinde yoğunlaşmıştır. Şerefli yöresindeki geniş bir alanda kurulmuş olan Trakya Birlik entegre yağ tesisleri ildeki en büyük fabrikalardan biridir. Tarım araç ve gereçleri yapan, tarımsal ürün işleyen küçük işyerleri de önemli yer tutar.

 

Yöredeki en eski insan yerleşmesi İlk Tunç Çağı’na uzanır. Yörenin bazı kesimlerinde “Troya I” özellikleri taşıyan buluntulara rastlanmıştır. Trakların yurdu olan bu topraklar MÖ 6. yüzyılda Perslerin, MÖ 4. yüzyılda da Makedonyalıların eline geçti. Roma ve Bizans egemenliğindeyken çeşitli güçlerin saldırısına uğrayan yöre I. Murad döneminde, 1359’da Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Edirne vilayetinin Tekfurdağı (Tekirdağ) sancağına bağlı bir kaza olarak yönetiliyordu. Kaza merkezinin belediyesi 1877’de kuruldu. Balkan Savaşları (1912-1913) sırasında Bulgarlar tarafından işgal edilen Çorlu 1920’den 1922’ye değin Yunan işgali altında kaldı.

 

İlçenin iç kesiminde yer alan Çorlu kentinden D-100 Karayolu geçer. Tren istasyonu kentin kuzeybatısındadır. Kent yakınında bir askeri havaalanı vardır. Tekirdağ, Edirne, İstanbul gibi kentlere yakın olan, çevresinde askeri birlikler bulunan Çorlu önemli bir ticaret merkezidir. Kent il merkezi Tekirdağ’a 33 km, İstanbul’a ise 101 km uzaklıktadır. İlçenin kuzey kesiminden geçen 0-3 Otoyolu’na 5 km’lik bir yolla ulaşılır. İlçedeki en önemli tarihsel yapı Sultan Süleyman Camisi’dir.

 

Çorlu Mühendislik Fakültesi ile Çorlu Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Tekirdağ Hakkında
Nüfus:
874,475
Yüzölçümü:
6.342,30 km²
Plaka:
59
Telefon kodu:
(282)
Otogar:
Tekirdağ Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.