Yolcu Sayısı
1

Vize otobüs bileti

Vize Otobüs Bileti

En popüler Vize otobüs rotaları

Vize otobüs bileti fiyatları, Vize otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Vize otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KapaklıVize40 TL43
Kapaklı (Tekirdağ)Vize40 TL43
GebzeVize329 TL13
ÇorluVize90 TL11
KırklareliVize329 TL10

Vize otobüs firmaları

Vize otogarı

  • Vize(288)

Vize otobüs biletleri

Vize, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kırklareli’ne bağlı ilçelerden bir tanesidir. Marmara Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçe ziyaretçilerinin ilk bakışta ilgilerini üzerine toplayan son derece şirin olması ile birlikte içerisinde barındırdığı doğal güzellikler ile de hayranlık yaratan ülkenin nadide noktalarından bir tanesidir. Bölge içerisinde görülen iklim şartlar, yöre halkı, İstanbul gibi bir şehre olan uzaklığı nedeni ile sıklıkla tercih edilen ve ilgi çeken bir nokta haline gelmişti. Ayrıca ilçe uluslararası düzenlenen bir arenada yapılan yarışma sonucunda ülkenin en güzel on noktasından biri olarak seçilmiştir.

İlçenin isminin kökeni Bizans döneminden gelmektedir. Önceleri Byza, byze, Vyze gibi isimler ile anılıyor olsa da daha sonradan Vize olarak kalmıştır. Bu ismin kökeni Eski Yunan medeniyetinin mitolojik inanışına dayanmaktadır. Efsaneye göre denizler tanrısı Poseidon’un oğlunun adıdır. Bu konu hakkında ortaya sürülen bir başka varsayım ise bu bölgeye ilk olarak yerleşen Trak medeniyetine dayalıdır. Büyük Trak hükümdarının isminden bu isim ortaya çıkmıştır. Geçmişi bakımından oldukça zengin noktalardan bir tanesidir. Vize’nin geçmişinden ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasında, Persler, Romalılar, Keltler, Peçenekler, Bizanslılar, Bulgarlar yer almaktadır. Tüm bu medeniyetler sonrasında ise bölge son olarak Osmanlıların eline geçmiş ve kalmıştır. Marmara bölgesinde yer alan bu tarihin ve doğal güzelliklerin sessizce ve ahenkle birleştiği nadide ilçeye yapacağınız bir gezi için neredennereye.com üzerinden Vize otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr