Yolcu Sayısı
1

Varna (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Varna (Bulgaristan) otobüs rotaları

Varna (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Varna (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Varna (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneVarna (Bulgaristan)30 TL4
Haskova (Bulgaristan)Varna (Bulgaristan)35 TL4
AvcılarVarna (Bulgaristan)1000 TL2
BayrampaşaVarna (Bulgaristan)1000 TL2
SilivriVarna (Bulgaristan)145 TL2

Varna (Bulgaristan) otobüs firmaları

Varna (Bulgaristan) otobüs biletleriVarna, Bulgaristan’ın kendine özgü doğal güzelleri ve kültürel zenginliği ile bilinen bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Varna otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Varna otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Varna ulaşım merkezinde son bulur. Varna ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Varna otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Varna, Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında olan Varna aynı zamanda ülkenin üçüncü en büyük şehridir. Varna ilinin idâri merkezi olup Bulgaristan'ın en büyük limanı burada bulunmaktadır. 1391'den 1878'e kadar Osmanlı idaresinde idi. Şehrin en önemli geçim kaynağı turizm ve limancılıktır. Zlatni Pjasǎci kum plajı ile Aziz Konstantin ve Elena gibi önemli plajları mevcut olup her yaz yüzbinlerce turist çekmektedir.

Bulgaristan hiç tartışmasız dünya tarihinin en önemli merkezlerinden biridir. Antik dönemde, sanat, mimari, bilim alanında tüm dünyaya önderlik etmiş ve ihtişamlı şehir devletlerine ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle ülkede günümüzde çok sayıda tarihi ve kültürü değer bir arada bulunmaktadır. Zamanın ötesine ulaşmayı başaran bu kentler günümüze ışık tutmaya devam etmektedir. Elbette Bulgaristan coğrafi konumu itibari tarihte birbirinden farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır.

Osmanlı da yüzyıllar boyunca dünya tarihini şekillendiren bir imparatorluk olarak döneminde Bulgaristan’da hüküm sürmüş ve bölgede Türk nüfusunun artmasında büyük rol oynamıştır. Milliyetçilik akımının etkileri imparatorlukta görülene kadar Türkler ve Yunanlar bu topraklarda huzur içerisinde yaşamıştır. Ancak tüm dünyada milliyetçilik akımının etkilerinin ortaya çıkması ile birlikte siyasi sorunlar da baş göstermiştir. Ne yazık ki, yaşanılan bu talihsiz olaylardan sonra Türkler bölgeden ayrılmak zorunda kalmıştır.

Varna Osmanlı döneminde Bulgaristan’da bize ait olan toprak parçalarından biridir. Bu nedenle döneminde çok sayıda Türk’e ev sahipliği yapmak ile birlikte günümüzde de nüfusunda Türklere yer vermektedir. Bu nedenle şehirde günümüzde tarihin farklı dönemlerinden miras kalan çok sayıda eserin yanı sıra Türk mimarisinin güzel örneklerini de görmek mümkündür. Türkiye’den çok sayıda insan geçmişteki bağlarına dayanarak Varna kentini ziyaret etmektedir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Varna otobüs biletini NeredenNereye.com üzerinden online olarak banka kartınız ya da kredi kartınızı kullanarak taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Varna, Türk nüfusu bakımından son derece zengin bir demografik yapıya sahiptir. Bunun nedeni hiç şüphesiz uzun bir dönem boyunca Bulgaristan topraklarında hakimiyet kurmuş olan Osmanlı Devletinden kaynaklanmaktadır. Osmanlı yürüttüğü iskan politikaları nedeniyle Anadolu’daki Türkleri balkanların farklı bölgelerine yerleştirmiştir. Bu ülkenin başında ise Bulgaristan gelir. Varna döneminde Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olsa da ardından yaşanılan siyasi olaylar nedeniyle Türklerin bir kısmı şehri terk etmek zorunda kalmıştır. Ancak yaşanılan siyasi talihsizlikler şehrin Türk nüfusundan kalan izleri silmiş değildir. Günümüzde şehirde hala Türk kültürünün izlerini taşıyan köyler bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye üzerinden en çok ziyaretçiyi alan Bulgaristan şehirlerinden biridir. Şehirde günümüz modern yapılanmasının yanı sıra İslam ve Türk mimarisinin farklı eserleri de görmek mümkündür. Bu da Anadolu’dan gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bir başka unsur olarak karşımıza çıkar. NeredenNereye.com üzerinden en uygun Varna otobüs biletlerini satın alarak şehirde yer alan eserleri yerinde görebilirsiniz.

Varna otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Varna otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Varna şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Varna otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr