Yolcu Sayısı
1

Sumen (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Sumen (Bulgaristan) otobüs rotaları

Sumen (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Sumen (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sumen (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
Haskova (Bulgaristan)Sumen (Bulgaristan)35 TL4
ÇorluSumen (Bulgaristan)120 TL2
EdirneSumen (Bulgaristan)68 TL1
AvcılarSumen (Bulgaristan)900 TL1
BayrampaşaSumen (Bulgaristan)900 TL1

Sumen (Bulgaristan) otobüs firmaları

Sumen (Bulgaristan) otobüs biletleriŞumen, Bulgaristan’ın kendine özgü doğal ve tarihi güzellikleri bilinen bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Şumen otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Şumen otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Şumen ulaşım merkezinde son bulur. Şumen ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Şumen otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Şumen (Şumnu), Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, Deliorman bölgesinde bulunan il (oblast) ve bu ilin merkezi olan şehirdir. Şumnu adının kökeni hakkında pek çok rivayet vardır, değişik kaynaklarda değişik teoriler ileri sürülmektedir. Bunlardan birisi 7. yüzyılda bu bölgede yaşayan "Şu" adlı bir Türkmen derebeyinin buraya kendi adını verdiğidir. Bir diğeri, Bulgar Hanı Simeon'un şehre bu adı verdiği; bir diğeri de Bulgar Hanı'nın şehrin kurulduğu yerin zengin doğal yapısından meydana gelen orman ve hayvan gürültüsünden dolayı şehre Bulgarca'da "gürültülü" anlamına gelen "Şumen" adını verdiğidir.

Şumen, Türk nüfusu bakımından son derece zengin bir demografik yapıya sahiptir. Bunun nedeni hiç şüphesiz uzun bir dönem boyunca Bulgaristan topraklarında hakimiyet kurmuş olan Osmanlı Devletinden kaynaklanmaktadır. Osmanlı yürüttüğü iskan politikaları nedeniyle Anadolu’daki Türkleri balkanların farklı bölgelerine yerleştirmiştir. Bu ülkenin başında ise Bulgaristan gelir. Şumen döneminde Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olsa da ardından yaşanılan siyasi olaylar nedeniyle Türklerin bir kısmı şehri terk etmek zorunda kalmıştır. Ancak yaşanılan siyasi talihsizlikler şehrin Türk nüfusundan kalan izleri silmiş değildir. Günümüzde şehirde hala Türk kültürünün izlerini taşıyan köyler bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye üzerinden en çok ziyaretçiyi alan Bulgaristan şehirlerinden biridir. Şehirde günümüz modern yapılanmasının yanı sıra İslam ve Türk mimarisinin farklı eserleri de görmek mümkündür. Bu da Anadolu’dan gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bir başka unsur olarak karşımıza çıkar. NeredenNereye.com üzerinden en uygun Şumen otobüs biletlerini satın alarak şehirde yer alan eserleri yerinde görebilirsiniz.

Şumen, Avrupa’da yer alan Bulgaristan’ın doğal güzellikleri ile dikkat çeken sevimli bir kenti olarak karşımıza çıkıyor. Bulgar toprakları üzerinde hakim olan ılıman iklim neticesinde yeşilin hemen her tonu bu şehirde rahatlıkla görülebilmektedir. Böylesi harika bir doğaya sahip olan alanda gerek Türk gerekse de Bulgar tarihinin nadide eserlerine sıklıkla rastlanır. İki ülke arasındaki ortak tarih nedeniyle sıkı bağlarımızın olduğu Şumen şehrinde bugün hala Türk asıllı vatandaşlar yaşamaktadır. Bu nedenle ülkemizden çok sayıda ziyaretçi alan şehir aynı zamanda Avrupa’nın şehir yapısından sıkılanlar için önemli bir kaçamak noktasıdır. Avrupa’nın diğer şehirleri ile kıyaslandığında son derece uygun fiyatlarla tatil yapma imkanı sunan bu şehirde temel ekonomik faaliyetler arasında tarım ve hayvancılığın yanı sıra turizm de görülmektedir. Yerel halk misafirlerini son derece sıcak kanlı şekilde karşılar. Bu durum Avrupa’nın farklı noktalarından ziyaretçilerinde şehri gezmesi için cazip bir neden olarak karşımıza çıkar. Türkiye’nin her yerinden en uygun Şumen otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Şumen otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Şumen otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Şumen şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Şumen otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr