Yolcu Sayısı
1

Stuttgart (Almanya) otobüs bileti

Stuttgart (Almanya) Otobüs Bileti

Stuttgart (Almanya) otobüs firmaları

Stuttgart (Almanya) otobüs biletleri

Stutgart (Almanya) otobüs bileti NeredenNereye.com!


Stuttgart, Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin başkentidir. Eski bir Almanca adı olduğu için “Kötü şehir” olarak da bilinir. Stuttgart kültür ve tarih dolu bir şehirdir. Porsche Müzesi, Mercedes Müzesi, Binicilik Sporları Onur Listesi, Orden Tepe Höyük arkeolojik alanı ve semaver parkı da dahil olmak üzere ziyaret edilecek birçok ilginç yeri vardır. Şehirde ayrıca arkadaşlarınız veya ailenizle iyi bir yemeğin veya bir fincan kahvenin tadını çıkarabileceğiniz birçok restoran ve kafe bulunmaktadır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Stuttgart kentine seyahat etmek mümkün. Stuttgart otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Stuttgart otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Stuttgart (Almanya) Tarihi
Stuttgart, 1383 yılında Duke Ulrich II von Württemberg tarafından eski bir köyün bulunduğu yerde kurulmuştur. Stuttgart, Baden-Württemberg eyaletinin başkenti olmasının yanı sıra Almanya'nın da önemli şehirlerinden biridir. Bir milyondan fazla insana ev sahipliği yapıyor ve yedi ilçesi var. Stuttgart'ın kentsel tasarımı, “spor ve sanat yoluyla zindelik” kavramına dayanmaktadır.
Bu konsept, sporun insanların yaşamları boyunca zinde ve aktif kalmalarında nasıl önemli bir rol oynadığının altını çizmektedir. Sonuç olarak, Stuttgart, Almanya'nın en iyi spor tesislerinden bazılarına da sahiptir. Stutgart her açıdan avantajlı bir hizmet deneyimini sizlere sunuyor. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Stuttgart kentine seyahat etmek mümkün. Stuttgart otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Stuttgart otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Stuttgart (Almanya) Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Şehrin simge yapıları arasında Friedrich Lengberg tarafından 1819 ve 1841 yılları arasında inşa edilen Eyalet Parlamento Binası yer almaktadır.Bina, “Yeni” olarak bilinen ana girişinde süslü süslemelerle klasik Yunan Revival mimarisini sergilemektedir. Kale Müzesi ve Hazine gibi müzelere ev sahipliği yapan Eski Saray, Württemberg döneminden kalan 14 saraydan biridir.
Ayrıca, yaya bölgelerinde yürürken birçok kilise göreceksiniz - bunların çoğu, cemaat başına daha az binanın olduğu orta çağa kadar uzanıyor. Stuttgart'ta görülmeye değer diğer yerler: Schlossplatz (Schloss yakınlarında bir meydan), Ludwigsplatz (Ludwigshafen Kalesi yakınında bir meydan) ve Porscheplatz (Porsche Müzesi yakınında bir meydan) bulunuyor.
Stutgart bölgesi Almanya’nın en ilgi çekici turistlik merkezleri arasında genellikle ilk sıralarda yer alıyor. Ülkeye her yıl binlerce turist geliyor. Mimarisiyle ön plana çıkan şehrin muhteşem gotik tarzda oluşturulmuş Katolik ve Protestan kiliseleri bulunuyor. Kiliselerin içyapısında bulunan altın kaplamalar kiliselerin gösterişini ön plana çıkaran en önemli detaylar arasında bulunuyor. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Stuttgart kentine seyahat etmek mümkün. Stuttgart otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Stuttgart otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr