Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al

Siverek Gaziantep Otobüs Bileti

Siverek Gaziantep Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Siverek Gaziantep arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Diyarbakır firmasıdır.

Siverek Gaziantep otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Siverek Gaziantep güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Siverek Gaziantep seyahatinize başlamadan önce, Siverek ve Gaziantep hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Siverek ve Gaziantep şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Siverek Gaziantep Otobüs Biletleri

Siverek - Gaziantep Otobüs Bileti
Siverek, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa iline bağlı bir ilçedir. Bu ilçemiz aynı zamanda Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük ilçesidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Siverek’e direk yada Şanlıurfa’dan aktarma yaparak otobüs ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Siverek otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Siverek kelimesinin orjinali Ermenice’dir. Bu ilçe yapılan tarihi araştırmalara göre Bizans kaynaklarında Sevaverek olarak geçmektedir. Yapılan tarihi araştırmaların sonucunda Bizans ve Ermeni kaynakları incelendiğinde görülür ki, “Sevaverek” kelimesinin anlamı “Siyah Harabeler” olarak geçmektedir. Dilin zaman içerisindeki değişimi neticesinde bugün Siverek şeklini almıştır.
Bugün Siverek olarak bildiğimiz ilçe Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde Diyerbekir vilayetine bağlı bir kaza olarak bulunuyordu. Siverek ilçesinin bugün bağlı bulunduğu Şanlıurfa ise o zamanlar Halep vilayetine bağlı bir sancak konumunda yer alıyordu. Bu coğrafi konumlar Osmanlı’nın son döneminde değişikliğe uğradı ve cumhuriyet ile birlikte ise tamamen ortadan kaldırılarak yeniden şekillendi. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa - Siverek otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbeklitepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Siverek - Gaziantep otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Gaziantep, eski halk arasındaki ismi ile “Antep” Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan, bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş illerinin başında gelen şehridir. Türkiye’nin farklı noktalarından Gaziantep otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Antep Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gaziantep, Türkiye’nin sanayi ve ticaret hayatında oldukça önemli bir noktada yer alır. Bunun başlıca nedeni şehrin Anadolu ve Orta Doğu arasında bir köprü görevi üstlenmiş olmasıdır. Milli Mücadele döneminde sergilemiş olduğu direniş ve kazanmış olduğu üstün başarılar nedeni ile “Antep” olan isminin başına daha sonra “Gazi” unvanının verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu açıdan yakın dönem ülke tarihinin önemli kentlerinden biri olan Antep aynı zamanda son yapılan araştırmaların ortaya çıkardığı şekilde dünya tarihinin şu an yaşanılan en eski kentlerinden bir tanesidir. Fırat Nehri ise Gaziantep’in en önemli akarsuyu olarak bilinir. Bölgenin diğer önemli illeri ile sınır komşusu olması bu şehri aynı zamanda önemli bir geçiş noktası yapar. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Siverek - Gaziantep otobüs bileti fiyatları, sitemizde bulunan birçok otobüs firmasının güzergah üzerindeki seferini farklı düzenlemesinde dolayı değişiklik göstermektedir. Ancak Türkiye’nin herhangi bir noktasından günün herhangi bir saatinde en uygun fiyatlı Siverek - Gaziantep otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Siverek Gaziantep otobüs bileti mi aradınız? Siverek Gaziantep otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Siverek Gaziantep otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Star Diyarbakır 50 TL
Star Batman 50 TL
Lider Siirt Turizm 50 TL
Yeni Diyarbakır 50 TL
Siirt Petrol 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Siverek Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.