Sinop Trabzon Otobüs Bileti

Sinop Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 514 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Sinop Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Sinop Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Sinop Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Sinop Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Sinop ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Sinop ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Sinop Trabzon Otobüs Biletleri

Sinop Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Sinop Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sürmene ilçesi doğuda Of, güneydoğuda Dernekpazarı, güneyde Köprübaşı ilçeleri, güneybatıda Gümüşhane ili, batıda Araklı ilçesi, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

 

Yüksek ve engebeli olan ilçe toprakları ilin doğu yarısında yer alır. İlçe topraklarını kıyının ardında birdenbire yükselen, ormanlarla kaplı Doğu Karadeniz Sıradağlarının kıyı dağları engebelendirir. Dağların Karadeniz'e bakan yüksek kesimlerinde eskiden hayvancılık, günümüzde de sayfiye olarak önem taşıyan birçok yayla vardır. Başlıca akarsular birçok küçük derenin birleşmesiyle oluşan Sürmene Deresi ile İsirli ve Musalı dereleridir. Çamburnu orman içi dinlenme yeri ilçenin başlıca mesiresidir.

 

Başlıca ekonomik etkinlikler tarım ve balıkçılıktır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler mısır, patates, çay ve fındıktır. İlin en çok mısır ve çay üretimi yapılan ilçelerinden biri de Sürmene’dir. Daha çok sığır yetiştirilen ilçede hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır. Büyük ekonomik değer taşıyan balıkçılıkta Sürmene’nin azımsanmayacak bir payı vardır. İlçedeki en önemli sanayi tesisi çay fabrikasıdır. Bıçak ve tabanca yapımcılığı yöreye özgü geleneksel el sanatlarındandır. Kıyıda bazı tekne yapım yerleri vardır.

 

Pontus Krallığı’ndan sonra Roma’ya bağlanan yöre Bizans döneminde Khaldia Themaii’nın sınırları içindeydi. Bir süre Gürcülerin elinde kaldıktan sonra 13. yüzyıl başlarında kurulan Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. II. Mehmed (Fatih) 1461’de bütün Trabzon yöresiyle birlikte Sürmene’yi de Osmanlı topraklarına kattı. 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kaza olarak yönetilen yöre halkının bir bölümü Rumlardan oluşuyordu. Kaza merkezinin belediyesi 1854’te kuruldu. Sürmene I. Dünya Savaşı sırasında 1916’dan 1918’e değin Rus işgalinde kaldı.

 

MÖ 7. yüzyılda Miletosluların bir ticaret kolonisi olarak kurduğu Sürmene kentinin eski adı Humurgan’dır. Karadeniz kıyı yolu üzerindeki kent il merkezi Trabzon’a 36 km, Rize’ye ise 39 km uzaklıktadır. Kentteki başlıca eğitim kurumu da Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlı Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesidir.

 

İlçede yer alan başlıca tarihsel yapı Dirlik köyündeki Panagia Tzita Kilisesi’dir. Bir manastır özelliği gösteren bu kilise 19. yüzyıl yapısıdır. 

  Sinop Hakkında
Nüfus:
109,864
Yüzölçümü:
5.816,55 km²
Plaka:
57
Telefon kodu:
(368)
Otogar:
Sinop Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.