Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al

Sinop Ordu Otobüs Bileti

Sinop Ordu Arası

En Ucuz Sefer
90,00 TL
Sinop - Ordu Arası Kaç Km
333 km
Sinop - Ordu Arası Kaç Saat
5sa 48dk
Günlük Sefer Sayısı
3
En Çok Sefer Yapan Firma
Kanberoğlu
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Sinop Ordu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Sinop Ordu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Sinop Ordu seyahatinize başlamadan önce, Sinop ve Ordu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Sinop ve Ordu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Sinop - Ordu Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sinop - Ordu arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Sinop - Ordu otobüs bileti fiyatı en ucuz 90,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Kanberoğlu tarafından satılmaktadır.

Sinop - Ordu arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Sinop - Ordu arasında günlük ortalama 1 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Kanberoğlu.

Sinop - Ordu arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Sinop - Ordu arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 48dk sürmektedir.

Sinop - Ordu arası uzaklık kaç km?

Sinop - Ordu arası karayolu ile 333 km'dir.

Sinop Ordu Otobüs Biletleri

 Sinop Ordu otobüs bileti mi aradınız? Sinop Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 283 km2 olan Fatsa ilçesi doğuda Perşembe ilçesi, güneydoğuda Merkez ilçe ve Gürgentepe ilçesi, güneyde Çamaş, Çatalpınar ve Korgan, güneybatıda Kumru, batıda Ünye ilçeleri, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

İlçe toprakları Karadeniz kıyısında uzanan düzlüklerle güney kesimdeki dağlık alandan oluşur. Dağlar Canik Dağları’nın Karadeniz’e doğru alçalan orta yükseklikteki uzantılarıdır. İlçe sınırları içinde Canik Dağları’ndan doğan çok sayıda küçük akarsu vardır. Bunlardan en önemlisi Fatsa kentinin doğusunda Karadeniz’e dökülen Bolaman Çayı’dır. Bolaman Çayı eskiden çok girintili olan koyu doldurarak küçük bir ova haline getirmiştir.

Fatsa; tarım, sanayi ve ticaret açısından Ordu’nun en gelişmiş ilçeleri arasındadır. Doğal yapısı bitkisel üretime elverişli olan ilçede tümüyle pazara yönelik üretim yapılır. İlçe halkının büyük bölümü fındık üretimi, işlenmesi ve ticaretiyle uğraşır. İlçenin birçok kıyı köyünde I. Dünya Savaşı öncesinde bile fındık üretiminin başladığı bilinmektedir. Fındık tümüyle kıyı kesiminin ürünüdür. Hem kıyıdaki vadilerde hem fındık bahçeleri arasında hem de yüksek kesimlerdeki düzlüklerde mısır yetiştirilir. Elma ve armut üretimi de önemlidir. Kurulan seralarda sebze üretimi yapılmaktadır. İlçedeki yeni tarımsal etkinliklerden biri de kültür mantarcılığıdır. Hayvancılıkta arıcılık, besicilik, süt inekçiliği ve tavukçuluk önem taşımaktadır. Balıkçılık kıyı kesimindeki etkinliklerden biridir. Fatsa, Bolaman ve Yalıköy’de balıkçı barınakları vardır. İlçede su ürünleri ve fındık işleme tesisleri, donmuş balık, balıkyağı, balık unu üreten bir kombina ile deri, kereste, galvanizli demir direk, döküm radyatör fabrikaları bulunmaktadır. Ilıca’da özel idareye ait bir kaplıca vardır.

Fatsa Pontus, Roma ve Bizans egemenliklerinin ardından 13. yüzyıl başlarında Trabzon İmparatorluğu’nun yönetimine girdi. 14. yüzyılda da Hacı Emiroğulları Beyliği’ne bağlandı ve II. Mehmed (Fatih) döneminde, 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayetinin Canik sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. Kaza merkezinin belediyesi 1876’da kuruldu. Fatsa kazası 1921’de sancak yapılan Ordu’ya bağlandı.

Fatsa kentinin Pontus kralı Phamakes tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Phamakes, kızı Fanizan için burada bir kale yaptırdığından kent Fanizan olarak anılmış daha sonra adı Fadisane, Fatisan, Façe biçimlerinde söylenerek zamanla Fatsa’ya dönmüştür. 1997’de ilin Ordu’dan sonra ikinci büyük yerleşim merkezi olan Fatsa kenti, Karadeniz SahilYolu üzerinde yer alır. Geniş bir hinterlandın ürünlerini toplayıp dağıtan bir merkezdir. Ticaretin bu kadar gelişmiş olmasına karşın kent halkının büyük bölümünün asıl geçim kaynağı fındık üretimidir. Yerleşme alanının bitiminde fındık, meyve ve sebze bahçeleri başlar. Fatsa’nın nüfusu 1960’ta 6.841 iken kırdan kente yoğunlaşan göç hareketiyle büyük ölçüde artarak 1990’da 40 bine yaklaşmış, 1997’de 50 bini aşmıştır. Kent kıyıya paralel olarak büyümektedir. Kent karayoluyla il merkezi Ordu’ya 54 km uzaklıktadır. 

Sinop Ordu otobüs bileti mi aradınız? Sinop Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Sinop Ordu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Sinop Hakkında
Nüfus:
109,864
Yüzölçümü:
5.816,55 km²
Plaka:
57
Telefon kodu:
(368)
Otogar:
Sinop Otogarı
  Ordu Hakkında
Nüfus:
731,452
Yüzölçümü:
5.952,49 km²
Plaka:
52
Telefon kodu:
(452)
Otogar:
Ordu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.