Yolcu Sayısı
1

Silistra (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Silistra (Bulgaristan) otobüs rotaları

Silistra (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Silistra (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Silistra (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SilivriSilistra (Bulgaristan)95 TL2
ÇorluSilistra (Bulgaristan)145 TL2
EdirneSilistra (Bulgaristan)65 TL1
AvcılarSilistra (Bulgaristan)900 TL1
BayrampaşaSilistra (Bulgaristan)900 TL1

Silistra (Bulgaristan) otobüs firmaları

Silistra (Bulgaristan) otobüs biletleriSilistre, Bulgaristan’ın kendine özgü güzellikleriyle dikkat çeken bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Silistre otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Silistre otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Silistre ulaşım merkezinde son bulur. Silistre ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Silistre otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Silistre (Bulgarca: Silistra), Bulgaristan'ın kuzeydoğu kesiminde, Romanya sınırında, Tuna kıyısındaki şehir. Aynı adlı Silistre ilinin idari merkezi olan Silistre, tarihî Güney Dobruca bölgesindeki en önemli şehirlerden biridir.

Hepimizin bildiği gibi Bulgaristan Avrupa sınırları içerisinde bizlere yani Türklere en yakın olarak değerlendirdiğimiz ülkelerden biridir. Bunun nedeni hem günümüzde hem de geçmişimizde bu ülkenin toprakları ile bir bağımızın bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgar tarihinin önemli bir kısmında dönemin en önemli imparatorluklarından biri olan Osmanlı egemenliği altında geçirmiştir. Osmanlı, yönetim planı gereği toprak edindiği bölgeleri Türkleştirmek amacı gütmüştür. Bu nedenle uzun yıllar boyunca iskan politikası denilen bir politika uygulamıştır. Bu uygulamaya göre Anadolu’da yaşayan yerli halk kazanılan yeni topraklara aktarılır. Böylece yeni bölgenin Türkleşmesi sağlanır.

Bulgaristan’da iskan politikasının uygulandığı devletler arasında gösterilebilir. Yakın döneme kadar çok sayıda Türk Bulgaristan’da yaşamış ve burada farklı etkilişimlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Şüphesiz Silistre gibi bir dönem Osmanlı yönetimi altında bulunan Bulgaristan şehirlerine seyahat ettiğinizde Türk kültürüne ve mimarsine atıfta bulunan çok sayıda eseri görmeniz mümkün olur. Ayrıca yakın dönemde yaşanılan siyasi karmaşalar nedeniyle bölgedeki Türkler ülkemize geri dönmüş olsa da topraklarından ayrılmayan Türk asıllı vatandaşlar hala Bulgaristan özellikle Silistre sınırları içerisinde yaşamaktadır. Bu nedenle ülkemizden Silistre’nin yerli halkı ile köklü bağları bulunan çok sayıda insan bulunmaktadır. Bu nedenle Bulgaristan - Silistre Türkiye üzerinden en çok ziyaretçi alan şehirlerden biri olarak bilinir. İstediğiniz zaman en uygun Silistre otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Silistre, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Silistre kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Silistre otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Tarihin farklı dönemlerinde farklı medeniyetler tarafından yönetilen Bulgaristan’ın Silistre kenti, Avrupa’nın gezilip görülmesi gereken, küçük ve şirin şehirlerinden biridir. Üstelik ekonomik açıdan diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun olmasından dolayı ülkemiz seyahatseverleri açısından da caziptir. Bütçe dostu bir Avrupa seyahati gerçekleştirmek için en uygun Bulgaristan - Silistre otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Silistre otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Silistre otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Silistre şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Silistre otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr