Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Manisa Nevşehir Otobüs Bileti

Manisa Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 745 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 10dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Manisa Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Manisa Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Manisa Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Manisa Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Manisa ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Manisa ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Manisa Nevşehir Otobüs Biletleri

 Manisa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Manisa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 666 km2 olan Hacıbektaş ilçesi doğuda Avanos, güneyde Gülşehir ilçeleri,batı, kuzeybatı ve kuzeyde Kırşehir ili, kuzeydoğuda da Kozaklı ilçesiyle çevrilidir.

Kızılırmak Havzası’nın orta bölümünde yer alan ilçe toprakları ortalama yüksekliği 1.200 m olan platolardan oluşur. Yazın suları büyük ölçüde çekilen birkaç küçük çay güneyde ilçe sınırları dışından geçen Kızılırmak’a katılır.

Hacıbektaş nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. İlçede temel ekonomik etkinlik tarımdır. Önemli miktarda tahıl, şekerpancarı ve üzümün yanı sıra patates, baklagiller ve sebze yetiştirilir. Küçükbaş hayvancılık, özellikle koyun ve keçi yetiştiriciliği yaygındır. İlçede tuğla ocakları ve küçük atölyeler vardır. İlçe topraklarından çıkarılan ve İcaymaktaşı adıyla da bilinen yarısaydam hacıbektaştaşından hediyelik eşya yapılır.

İlçe merkezi yakınındaki Sulucakarahöyük’te yapılan kazılarda Hitit, Frig, Roma ve Bizans dönemlerine ait buluntular ele geçirilmiştir. İlçe merkezinin 8 km kadar güneybatısındaki Karabuma beldesinde de Hititlere ait bir kaya yazıtı bulunmuştur. Hacıbektaş 13. yüzyıla değin Sulucakarahöyük adıyla anılan küçük bir köydü. Bektaşiliğin kurucusu Hacı Bektaş Veli’nin buraya yerleşerek dergah kurmasıyla önemli bir tarikat merkezi oldu. Zamanla Hacıbektaş adıyla anılmaya başladı. 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayetinin Kırşehir sancağına bağlı bir nahiye merkeziydi. Nahiye merkezinin belediyesi 1882’de kuruldu. 1948’de ilçe merkezi oldu ve 1954’te il yapılan Nevşehir’e bağlandı.

İlçe merkezi Hacıbektaş Kasabası Kırşehir-Nevşehir karayolu üzerinde yer alır. Ankara-Kayseri karayolu kuzeyinden geçer. İl merkezi Nevşehir’e uzaklığı 47 km’dir. Eski önemini yitirmekle birlikte hala Bektaşiliğin merkezi olan kasaba çok sayıda ziyaretçi çeker. Hacı Bektaş Veli’yi anmak için her yıl şenlik düzenlenir.

Sulucakarahöyük’te yapılan kazılarda çeşitli yerleşim katları belirlenmiş ve höyüğün Frig döneminde uzun ve sürekli bir yerleşime sahne olduğu anlaşılmıştır. Höyükte karışık olarak Roma ve Bizans buluntularına da rastlanmıştır. Kasabadaki en önemli tarihsel yapı bugün müze olan Hacı Bektaş Veli Dergahı’dır. Dergahta Hacı Bektaş Veli’den başka tarikatın bazı önde gelenlerinin de mezarları bulunmaktadır. Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu Gazi Üniversitesi’ne bağlıdır.

Manisa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Manisa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Manisa Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vangölü Turizm 90 TL
Lider Muş Tur 90 TL
Metro Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.