Yolcu Sayısı
1

Manisa Nevşehir Otobüs Bileti

Manisa Nevşehir Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Metro Turizm
780 TLBilet Al

Manisa Nevşehir Arası

 • En Ucuz Sefer780,00 ₺
 • Manisa → Nevşehir Arası Kaç Km745 km
 • Manisa → Nevşehir Arası Kaç Saat12sa 45dk
 • Günlük Sefer Sayısı1
 • En Çok Sefer Yapan FirmaMetro Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı1

Manisa Nevşehir Online Otobüs Bileti
Manisa Nevşehir otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Manisa Nevşehir güzergahı için arama yapın, Manisa - Nevşehir arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Manisa ve Nevşehir Şehirlerinde Ulaşım
Manisa ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Manisa Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Manisa ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Manisa → Nevşehir Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Manisa - Nevşehir arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Manisa - Nevşehir otobüs bileti fiyatı en ucuz 780,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Metro Turizm tarafından satılmaktadır.

Manisa - Nevşehir arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Manisa - Nevşehir arasında günlük ortalama 1 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Metro Turizm.

Manisa - Nevşehir arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Manisa - Nevşehir arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 45dk sürmektedir.

Manisa - Nevşehir arası uzaklık kaç km?
Manisa - Nevşehir arası karayolu ile 745 km'dir.

Manisa Nevşehir Otobüs Biletleri

 Manisa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Manisa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 666 km2 olan Hacıbektaş ilçesi doğuda Avanos, güneyde Gülşehir ilçeleri,batı, kuzeybatı ve kuzeyde Kırşehir ili, kuzeydoğuda da Kozaklı ilçesiyle çevrilidir.

Kızılırmak Havzası’nın orta bölümünde yer alan ilçe toprakları ortalama yüksekliği 1.200 m olan platolardan oluşur. Yazın suları büyük ölçüde çekilen birkaç küçük çay güneyde ilçe sınırları dışından geçen Kızılırmak’a katılır.

Hacıbektaş nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. İlçede temel ekonomik etkinlik tarımdır. Önemli miktarda tahıl, şekerpancarı ve üzümün yanı sıra patates, baklagiller ve sebze yetiştirilir. Küçükbaş hayvancılık, özellikle koyun ve keçi yetiştiriciliği yaygındır. İlçede tuğla ocakları ve küçük atölyeler vardır. İlçe topraklarından çıkarılan ve İcaymaktaşı adıyla da bilinen yarısaydam hacıbektaştaşından hediyelik eşya yapılır.

İlçe merkezi yakınındaki Sulucakarahöyük’te yapılan kazılarda Hitit, Frig, Roma ve Bizans dönemlerine ait buluntular ele geçirilmiştir. İlçe merkezinin 8 km kadar güneybatısındaki Karabuma beldesinde de Hititlere ait bir kaya yazıtı bulunmuştur. Hacıbektaş 13. yüzyıla değin Sulucakarahöyük adıyla anılan küçük bir köydü. Bektaşiliğin kurucusu Hacı Bektaş Veli’nin buraya yerleşerek dergah kurmasıyla önemli bir tarikat merkezi oldu. Zamanla Hacıbektaş adıyla anılmaya başladı. 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayetinin Kırşehir sancağına bağlı bir nahiye merkeziydi. Nahiye merkezinin belediyesi 1882’de kuruldu. 1948’de ilçe merkezi oldu ve 1954’te il yapılan Nevşehir’e bağlandı.

İlçe merkezi Hacıbektaş Kasabası Kırşehir-Nevşehir karayolu üzerinde yer alır. Ankara-Kayseri karayolu kuzeyinden geçer. İl merkezi Nevşehir’e uzaklığı 47 km’dir. Eski önemini yitirmekle birlikte hala Bektaşiliğin merkezi olan kasaba çok sayıda ziyaretçi çeker. Hacı Bektaş Veli’yi anmak için her yıl şenlik düzenlenir.

Sulucakarahöyük’te yapılan kazılarda çeşitli yerleşim katları belirlenmiş ve höyüğün Frig döneminde uzun ve sürekli bir yerleşime sahne olduğu anlaşılmıştır. Höyükte karışık olarak Roma ve Bizans buluntularına da rastlanmıştır. Kasabadaki en önemli tarihsel yapı bugün müze olan Hacı Bektaş Veli Dergahı’dır. Dergahta Hacı Bektaş Veli’den başka tarikatın bazı önde gelenlerinin de mezarları bulunmaktadır. Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu Gazi Üniversitesi’ne bağlıdır.

Manisa → Nevşehir En Uygun Otobüs Biletleri

Manisa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Manisa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Manisa Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Metro Turizm780 TL

Manisa Hakkında

 • Nüfus1.359.463
 • Yüzölçümü13.229 km2
 • Plaka45
 • Telefon kodu(236)
 • OtogarManisa Otogarı

Nevşehir Hakkında

 • Nüfus168.771
 • Yüzölçümü5.392 km2
 • Plaka50
 • Telefon kodu(384)
 • OtogarNevşehir Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Manisa → Nevşehir


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Manisa Nevşehir Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr