scorecardresearch

Korgun Otobüs Bileti

Korgun Otobüs Bileti

Korgun Otobüs Biletleri

Çankırı Korgun’da gezilmesi gereken yerler

İç Anadolu bölgesinde bulunan önemli yol güzergahları başında gelen Korgun ilçesinin tanıtımı hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören illerimizden olan Çankırı hakkında birçok soru işareti sizlerin merakını gidermek için bekliyor. Turist olarak yapılacak olan ziyaretlerde son derece önemli olan Çankırı’nın Korgun ilçesi hakkında yerleri açıklamaya başlayalım.
Tarihi bir mekan olarak içerisinde önemli kalıntıları bulunduran İlimizin Korgun ilçesi son derece önemli bir noktada yer almaktadır. İlçenin özellikle birkaç tarihi olaya tanıklık etmesinden sonra ortaya çıkan eserlerin ne  kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum. 
Korgun ilçesine geldiğiniz zaman ilk olarak gitmeniz gereken yerlerin başında gelen Sakaeli Kaya mezarları bulunmaktadır. İçerisinde bulunan mezarlıklar ile dikkatleri çeken bu ilçemizin özellikle Roma ve Bizanslılar döneminden kalma olduğunu belirtmek istiyoruz. Son derece önemli olan bu bölgemizde bulunan eserlerin  ne kadar önemli eserler olduğunu bu ilçemize yaptığınız ziyaretler sırasında görme fırsatı elde etmiş olacaksınız. Mezarlıkların önemli kişiliklere ait olması bu konuda yapılması gereken ziyaretlerin başında olmasına neden oluyor. 
Korgun ilçesinde bir başka gezilmesi gereken önemli yer bulunmadığından sizlere bu konuda ilk önerimiz bölgede bulunan yöresel yemeklerden mutlaka tatmanız konusunda. Damak tadınıza uygun birçok yemeği bulunan bu ilçemize yaptığını ziyaretler sırasında mutlaka bu lezettlerden tatmanızı öneriyoruz. Korgun otobüs bileti neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz. 
 

 

Korgun - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Kas Cumartesi
parçalı bulutlu
4 °C
parçalı bulutlu
19 Kas Pazar
parçalı bulutlu
10,5 °C
parçalı bulutlu
20 Kas Pazartesi
orta şiddetli yağmur
8,4 °C
orta şiddetli yağmur
21 Kas Salı
hafif kar yağışlı
1,6 °C
hafif kar yağışlı
22 Kas Çarşamba
hafif yağmur
5,6 °C
hafif yağmur