Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Konya Uşak Otobüs Bileti

Konya Uşak Arası

En Ucuz Sefer
-
Konya - Uşak Arası Kaç Km
335 km
Konya - Uşak Arası Kaç Saat
5sa 3dk
Günlük Sefer Sayısı
24
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Konya Uşak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Konya Uşak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Konya Uşak seyahatinize başlamadan önce, Konya ve Uşak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Konya ve Uşak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Konya - Uşak Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konya - Uşak arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Konya - Uşak otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Konya - Uşak arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Konya - Uşak arasında günlük ortalama 0 firma 24 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Konya - Uşak arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Konya - Uşak arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 3dk sürmektedir.

Konya - Uşak arası uzaklık kaç km?

Konya - Uşak arası karayolu ile 335 km'dir.

Konya Uşak Otobüs Biletleri

Konya Uşak otobüs bileti mi aradınız?  Konya Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 486 km2 olan Sivaslı ilçesi doğuda Banaz ilçesi ve Afyonkarahisar ili, güneyde Denizli ili ve Karahallı ilçesi, batıda Ulubey ilçesi ve Merkez ilçe, kuzeyde de Merkez ilçe ve Banaz ilçesiyle çevrilidir.

 

Orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşan ilçe toprakları ilin doğu ve güneydoğu kesiminde yer alır. Doğu kesimini, doruğu ilçe sınırları dışında kalan Çatma Dağı engebelendirir. Bu topraklardan kaynaklanan suları Büyük Menderes Irmağı’nın kollarından Banaz Çayı toplar. İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler arpa, buğday, şekerpancarı, baklagiller ve susamdır. Önemli miktarda üzüm, armut, elma yetiştirilen ilçede küçükbaş hayvancılık da yapılır. Sanayisi gelişmemiş olan ilçede et ürünlerini işleyen bir kuruluş ile kilim ve halı dokuma tezgahları vardır. İlçe toprakları asbest içeren cevher yatakları açısından zengindir.

Yapılan kazı ve araştırmalar bu yörede Kalkolitik Çağ’dan Bizans dönemine değin birçok yerleşme kurulduğunu gösterir. Bununla birlikte gerekli bilimsel çalışmalar yapılmadığından yörenin tarihsel geçmişi yeterince aydınlatılamamıştır. Cumhuriyet döneminde Uşak ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetilen Sivaslı, 1953’te Uşak’ın il yapılması sırasında ilçe haline getirilerek bu ile bağlandı. İlçe merkezinin belediyesi 1948’de kuruldu.

Banaz Çayı vadisine açılan Karagür Deresi Vadisi’nin yukarı kesiminde kurulmuş olan kasaba küçük bir yerleşme merkezidir. Uşak’ı Dinar’a ve Denizli’ye bağlayan karayolu kasabadan geçer. Sivaslı bu yolla il merkezi Uşak’a 32 km uzaklıktadır.

 

İlçe tarihsel yapı kalıntıları açısından zengin sayılır. Sivaslı kasabası yakınlarındaki Selçikler beldesinde Sebaste kentinin kalıntıları vardır. Roma döneminde kurulmuş olan Sebaste Bizans döneminde bir piskoposluk merkeziydi. İlçenin çeşitli kesimlerinde Göreme Vadisi’ndekilere benzeyen kaya kiliseleriyle barınaklara rastlanır. Lidya dönemine ait tümülüsler de bulunan yöredeki başlıca tarihsel yapı kalıntıları Ballıkkaya, Delikkaya ve Aziz Manas kiliseleridir. Sivaslı Meslek Yüksekokulu Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.