Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
143 TL
Bilet Al
145 TL
Bilet Al

Konya Trabzon Otobüs Bileti

Konya Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 125,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 975 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Konya Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Konya Trabzon bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Trabzon bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Trabzon otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Trabzon Otobüs Biletleri

Konya Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Konya Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Rize il sınırı yakınında yapılan araştırmalarda ele geçen buluntular, Kalkolitik Çağ ile Tunç Çağında bu yörede insanların yaşadığını gösterir. İlkçağda Khalyblerin yurdu olan yörenin kıyılarında Miletoslular MÖ 7. yüzyılda bir ticaret kolonisi kurdu. Aynı yüzyılda Kimmerlerin yağmaladığı yöre MÖ 6. yüzyılda Perslerin eline geçti ve Pontus Kapadokyası adı verilen satraplık sınırları içine alındı. MÖ 4. yüzyıl sonunda kurulan Pontus Krallığı’na bağlandı, MÖ 66’da Roma yönetimine girdi. Roma döneminde önce Pontus Polemoniacus, sonra da Galatia-Kappadokia adlı yönetsel birimlerin sınırları içinde yer aldı. Bizans döneminde Khaldia Theması'na bağlandı. Konstantinopolis’in (İstanbul) Latinlerin işgaline uğraması üzerine Komnenos hanedanı 1204’te Gürcü kraliçesi Tamara’nın yardımıyla bu yörede Trabzon İmparatorluğu’nu kurdu. Trabzon yöresini II. Mehmed (Fatih) 1461’de Osmanlı topraklarına kattı. Trabzon kıyıları 17. yüzyılın ilk yarısında Zaporojye Kazaklarının saldırısına uğrayarak yağmalandı. Osmanlı dönemi boyunca Celali Ayaklanmaları’ndan etkilenen yöre halkı ayanların topladığı ağır vergi yükü altında ezildi.

1810’da Rusların saldırısına uğrayan yörede 1834’e değin yerel beylerin çıkardığı çeşitli ayaklanmaların bastırılması Osmanlı Devleti’ni uğraştırdı. 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Kafkasya’dan gelen göçmenlerden bir bölümü Trabzon’a yerleştirildi. 1895’te de bir Ermeni ayaklanmasına sahne olan Trabzon yöresi 19. yüzyıl sonunda Trabzon vilayetinin yönetsel sınırları içindeydi. 20. yüzyıl başlarında Rumlar ve Ermenilerin de yaşadığı Trabzon vilayetinin nüfusu 1 milyondan fazlaydı. I. Dünya Savaşı başlarında Rus donanması Trabzon kıyılarını birçok kez bombaladı. 18 Nisan 1916’da hemen tümüyle Rus ordusunun eline geçen ve halkının bir bölümü başka bölgelere göç eden yörede etkinliklerini artıran silahlı Rum Pontus ve Ermeni çeteleri Sovyet Devrimi’nden sonra geri çekilen Rus ordusunun yerini aldı. 24 Şubat 1918’de 37. Tümen Trabzon’u bu çetelerin işgalinden kurtardı. Mondros Mütarekesi’nden sonra Pontos çetelerinin eylemlerinin artması üzerine Trabzonlular Trabzon Muhafaza-i Hukuk-ı Milliye Cemiyeti’ni kurdu. Kurtuluş Savaşı sırasında Trabzon’daki önemli olaylardan biri de Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) önderi Mustafa Suphi, karısı ve 13 arkadaşının öldürülmesidir. Bu konudaki gerçek tam olarak aydınlığa çıkmamış olmakla birlikte, 28-29 Ocak 1921’de bindirildikleri tekne Karadeniz’e açıldığında Trabzonlu kayıkçılar, kahyası Yahya ve diğer adamları tarafından öldürülüp denize atıldıkları bilinmektedir. Enver Paşa yanlısı olarak tanınan Yahya Kahya da bu olaydan bir süre sonra, 3 Temmuz 1922’de Trabzon yakınlarında pusuya düşürülerek öldürüldü. Kurtuluş Savaşı sona erdiğinde Anadolu’nun başka kesimleri gibi Trabzon yöresi de önemli ölçüde harap olmuş durumdaydı. 

Konya Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Konya Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 143 TL
Lüks Karadeniz 145 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.