Konya Şanlıurfa Otobüs Bileti

Konya Şanlıurfa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 702 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Konya Şanlıurfa arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Batman firmasıdır.

Konya Şanlıurfa bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Şanlıurfa bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Şanlıurfa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Şanlıurfa Otobüs Biletleri

Konya, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İl aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin Ankara’dan sonra en gelişmiş ikinci ilidir. Buna bağlı olarak çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. İlin ekonomisi önceleri tarım üzerine yoğunlaşmış olsa da günümüzde böyle değildir. Özellikle son dönemde aldığı yatırımlar ile çeşitli ekonomik faaliyet alanlarında gelişim göstermiştir. Sanayi ve ticaret alanında gelişim göstermeye devam etmektedir. Konya ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Meram bağları, Fasıllar Köyü, Sultan Selim Camii, Alaaddin Camii, Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi, Valide Sultan Hamamı, Kadı Mürsel Camii, Beyşehir Gölü, Ilgın Kaplıcaları, Körükini Mağarası yer almaktadır. Konya, ilinin sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. 
Şanlıurfa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilin halk arasında bilinen ismi yalnızca Urfa’dır. İsminin başındaki şanlı unvanı ise milli mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün direnişten dolayı kendisine verilmiştir. Bu açıdan bakıldığından şehir ülkenin yakın siyasi tarihi açısında da önemli şehirlerden bir tanesidir. Şanlıurfa ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Fırat Nehri, Sipahi Pazarı, Kızlar Sarayı, Savaşan Köyü, Harran Evleri, Şanlıurfa Müzesi, Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Harran Ovası ve Balıklı Göl yer almaktadır. Konya üzerinden zaman kaybetmeden Şanlıurfa’ya gitmek için Yeni Diyarbakır, Şanlıurfa Astor Turizm, Vangölü Turizm, Batman Seyahat, Has Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Star Batman gibi turizm firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

 

 

Konya Şanlıurfa otobüs bileti mi aradınız? Konya Şanlıurfa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Şanlıurfa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Batman Seyahat 90 TL
Has Diyarbakır 90 TL
Siirt Petrol 92 TL
Isparta Petrol 95 TL
Mardin Seyahat 96 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.