Konya Osmaniye Otobüs Bileti

Konya Osmaniye Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 443 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 22dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Konya Osmaniye arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ben Turizm firmasıdır.

Konya Osmaniye bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Osmaniye bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Osmaniye otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Osmaniye Otobüs Biletleri

 Konya Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Konya Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 461 km2 olan Düziçi ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Kahramanmaraş ili, doğuda Bahçe ilçesi, güneyde Hasanbeyli ilçesi ve Merkez ilçe, batıda da Kadirli ilçesiyle çevrilidir.

İlçe toprakları, Kadirli ve Kahramanmaraş’la sınırlarını çizen Ceyhan Irmağı’nın suladığı geniş ve verimli düzlüklerden oluşur. Başlıca akarsu Haruniye Ovası’ndan geçerek Ceyhan’a katılan Sabun Suyu’dur. İlçenin doğu kesimini Amanos Dağları’nın kuzey uzantılarıyla engebelendirir. Aslantaş Baraj Gölü’nün bir bölümü ilçe sınırları içindedir.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, yerfıstığı, pamuk, arpa, tütün, karpuz, mısır ve çeşitli sebzelerdir. İlçenin kuzey kesiminde Ceyhan Irmağı kenarında bulunan Haruniye Kaplıcası’nın kaynağı bir mağaranın içindedir. Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’nın doğu kesimi ilçe sınırları içinde kalır.

Düziçi, 1980’e değin Haruniye adıyla Adana’nın Bahçe ilçesine bağlı bir bucaktı. Haruniye Kasabası ve güneyindeki Hacılar Köyü 1950 sonrasında Çukurova’da pamuk üretiminin gelişmesiyle önemli ölçüde göç almaya başladı. Sonraki yıllarda Adana ili içinde en hızlı büyüyen yerleşmeler arasında bulunan Haruniye ile Hacılar, sonunda birleşerek tek bir kent durumuna geldi. 1980’de Haruniye-Hacılar kentinin nüfusu ilçe merkezi olan Bahçe’nin nüfusundan fazlaydı. Haruniye bucağı 1983’te Bahçe ilçesinden ayrılarak Haruniye-Hacılar kenti merkez olmak üzere Düziçi adıyla ilçe yapıldı. Düziçi Belediyesi de aynı tarihte kuruldu, ilçe 1996’da kurulan Osmaniye iline bağlandı.

İlçedeki başlıca tarihsel yapılar antik Gindanıs kenti ile Seman ve Haruniye kaleleridir. Hacılar’daki Gindarus kenti Hitit döneminde kurulmuş; daha sonra Asur, Pers, Selevkos ve Roma egemenliğinde kalmıştır. Kent kalıntıları, Hacılar Köyü’nün kuzey ve batısına yayılmış durumdadır. Yine Hitit yapısı olan Seman Kalesi kalıntıları Gindarus’un kuzeydoğusunda yer alır. Yıkıntı durumundaki Haruniye Kalesi 8. yüzyılda Harun Reşid’in komutanlarından Ferec tarafından yaptırılmıştır. Düziçi Meslek Yüksekokulu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne bağlıdır.

 

Antalya Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Antalya Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.172 km2 olan Kadirli ilçesi doğuda Kahramanmaraş ili, güneydoğuda Düziçi İlçesi, güneyde Merkez üçe, güneybatıda Adana ili, batıda Sumbas ilçesiyle çevrilidir.

Kadirli, nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. 1940’lardan başlayarak ama özellikle 1950’lerden sonra Çukurova’ya yönelen göçten Kadirli de etkilendi. Bu dönemde ilçenin kır ve kent nüfusu hızla arttı. Çoğunlukla tarım işçilerinin gerçekleştirdiği bu göç tarımda makineleşmenin yaygınlaşması ve toprak mülkiyetindeki bütünleşmenin yanıı sıra sanayi yatırımlarının yapılmaması nedeniyle 1965’ten sonra ilçe dışına göçe dönüştü.

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. En çok buğday, pamuk, portakal, arpa, mandalina ve yerfıstığı ile az miktarda mısır, üzüm ve soya yetiştirilir. Dağlık yörelerde ise küçükbaş hayvancılık önem taşır. İlçede çırçır ve un fabrikaları vardır. İlçenin güneydoğusunda Karatepe-Aslantaş Milli Parkı yer alır.

Kadirli yöresi Çukurova’daki en eski yerleşim alanlarından biridir. Ceyhan Irmağı yakınındaki Karatepe ve Domuztepe’de yapılan kazılar, buradaki yerleşme tarihinin MÖ 1200’lere uzandığını göstermektedir. Hitit ve Fenike yazıtlarının bulunduğu Karatepe daha sonra başka bir yerleşme durumuna gelmiştir. Domuztepe’de kale duvarları, sfenksler ve kapıların yanı sıra taştan yapılmış bir zeytinyağı presi bulunması, daha MÖ 1200’lerde yağın bilinip üretildiğini ortaya koyar. Yörenin Roma döneminde Flaviopolis adıyla anıldığı bilinmektedir. 14. yüzyılda Dulkadiroğulları’nın eline geçen Kadirli yöresi 16. yüzyıl başlarında Osmanlı topraklarına katldı. Dulkadiroğulları ve Osmanlı dönemlerinde Karszulkadriye ve Karspazan adlarıyla anılan yerleşme 19. yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Kozan sancağına bağlı bir kaza merkeziydi.

Kadirli Belediyesi 1876’da kuruldu. 1919-1920 arasında Fransız işgalinde kaldı. 1920’de Kozan iline bağlanan Karspazan, 1926’da adı Kadirli biçiminde değiştirilerek Adana iline bağlandı. 1996’da da yeni kurulan Osmaniye ilinin sınırları içinde yer aldı.

İl merkezi Osmaniye’ye 45 km uzaklıkta olan Kadirli, Çukurova'nın önemli kentlerindendir. İlçedeki başlıca tarihsel yapılar Hititlerden kalma Domuztepe ve bugün bir açık hava müzesine dönüştürülmüş olan Karatepe ile Roma yapısı Cem Kalesi ve Haçlıların yaptığı Kum Kalesi’dir. Romalıların tapınak olarak yaptığı, Hıristiyanlık döneminde bazilikaya çevrilen ve 1489’da camiye dönüştürülen yıkık durumdaki Alacami ve 19. yüzyıl yapısı olan Hamidiye Camisi kentteki önemli tarihsel yapılardandır. Kadirli Meslek Yüksekokulu Çukurova Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Konya Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Konya Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Osmaniye otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 60 TL
Ben Turizm 60 TL
Lüks Batman Seyahat 70 TL
Vangölü Turizm 70 TL
Seç Turizm 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Osmaniye Hakkında
Nüfus:
374,867
Yüzölçümü:
3.195,99 km²
Plaka:
80
Telefon kodu:
(328)
Otogar:
Osmaniye Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.