Konya Muğla Otobüs Bileti

Konya Muğla Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 76,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 557 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Konya Muğla arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Konya Muğla otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Muğla otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Konya Muğla otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Konya Muğla Otobüs Biletleri

Konya, ülkenin yüzölçümü olarak en büyük şehri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu şehir bakıldığında tarihi açıdan da oldukça zengin şehirlerden biridir. Bunun nedeni geçmişinde Anadolu uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle kültürel ve tarihi eserler bakımından oldukça zengin şehirlerden bir tanesidir. 
Konya ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Kilistra Antik Kenti, Nasreddin Hoca Müzesi, Kilistra Kaya Mezarları, Obruk Yaylası, Valide Sultan Hamamı, Körükini Mağarası, Ak Manastır, Obruk Hanı, Aya Elena Kilisesi, Konya Atatürk Evi Müzesi yer almaktadır. 
Konya sınırları içerisinde karasal ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Şehir son zamanlarda tarıma dayalı ekonomisini geliştirerek farklı alanlara yönelmeyi başarmıştır. 
Muğla, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, ülkenin en kalabalık yirmi dördüncü şehri olma özelliğini taşımaktadır. Bununla birlikte Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla ili ismini ülke içerisinde ve ülke dışarısında ismini turizm ile duyurmuştur. Bunun nedeni ilin sahip olduğu doğal güzelliklerden dolayı antik çağın en gözde şehirlerinden biri olması nedeni ile bu dönemden kalan eserler bakımından bir hayli zengin olmasıdır. 

Muğla ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Şevket Sabancı Kültür Merkezi, Sarsıla Koyu, Aksazlar Koyu, Gökova Körfezi, Fener Plajı, Zeytinli Kuyu Plajı, Gümüşkesen Anıtı, Knidos Antik Kenti, Dirsekbükü Koyu, Marmaris Müzesi yer almaktadır. 
Konya üzerinden zaman kaybetmeden Muğla’ya gitmek için Süha Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Muğla Hakkında
Nüfus:
866,665
Yüzölçümü:
12.949,21 km²
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Muğla Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.