Konya Gaziantep Otobüs Bileti

Konya Gaziantep Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 565 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 43dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 18 firma sefer düzenlemektedir. Konya Gaziantep arası giden otobüs firmaları ortalama 16 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ben Turizm firmasıdır.

Konya Gaziantep bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Gaziantep bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Gaziantep otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Gaziantep Otobüs Biletleri

Konya, Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük ilidir. İlin toprakları İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin Ankara’dan sonra en gelişmiş ikinci ilidir. Bu özelliği ile çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. Konya, Türkiye’nin tahıl ambarı olarak anılmaktadır. Bunun nedeni ilin iklimi ile birlikte, geniş çaplı bol miktarda bulunan tarım arazilerinin şehirde bolca bulunmasından kaynaklanmaktadır. İlde karasal iklimin bir türevi görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 

Konya ziyaretçilerinin seyahatlerini bitirmeden önce tatması gereken yöresel lezzetler arasında, ekmek sulaması, Akşehir güveç kebabı, şekerleme, lor tatlısı, yoğurtlu Akşehir çorbası, lahana kapuska, et kabağı dolması yer almaktadır.

Gaziantep, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İl bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ilidir. Gaziantep şehrinin halk arasında bilinen adı yalnızca Antep’tir.

İsminin başındaki gazi unvanı ise milli mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün direniş örneğinden dolayı verilmiştir. Bu açıdan ülkenin yakın tarihi açısından önemli bir yer olan şehir, geçmişi açısında da oldukça köklü bir şehirdir. Gaziantep, hem ülkenin hem de dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden bir tanesidir. Ayrıca zengin mutfağı ile de ülke içerisinde tanınmaktadır.

Ankara Kayseri otobüs bileti
alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Konya üzerinden zaman kaybetmeden Konya’ya gitmek için Ben Turizm, Seç Turizm, Yeni Diyarbakır, Şanlıurfa Astor Turizm, Metro Turizm, Vangölü Turizm, Batman Seyahat, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Konya Gaziantep otobüs bileti mi aradınız? Konya Gaziantep otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Gaziantep otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 65 TL
Lüks Batman Seyahat 70 TL
Has Diyarbakır 70 TL
Öz Diyarbakır 79 TL
Mardin Seyahat 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.