Hendek Otobüs Bileti

Hendek Otobüs Bileti

Hendek Otobüs Biletleri

 
Marmara Bölgesinin Karadeniz'e açılan bir kapısı olan Sakarya İlinin şirin bir ilçesi olan Hendek'i birlikte gezmeye ne dersiniz.
 
Hendek hanlar ve kervansaraylarla adından, geçmişten günümüze söz ettirmeyi başarmış 2015 yılı verilerine göre 78.179 kişinin yaşadığı gelişen bir ilçedir. Daha önceleri tütün yetiştiriciliğinin, günümüzde mısır, buğday, şeker pancarı, elma, fındık ürünlerin yetiştiriciliğinin ve bunları işleyen fabrikaların gelişimiyle tarım, hayvancılık ve sanayi tesislerinde çalışanlar la geçimini sağlamaktadır. Hendek’te gezilecek birçok yer bulunmakta olup, bunlardan kısaca sizlere bahsetmeye çalışalım.
 
Mesire yeri olarak oldukça geniş alanlara sahip olması, Çiğdem Yaylası, Dikmen Yaylası, Selman Dede mesire alanı, Çan Dağı, Kerem alı Dağı gibi birçok mesire alanı bulunmakta olup, Erenler Eren Dede Türbesi, Kerem alı Dede Türbesi, Sarı Dede Türbesi, Vahap Dede Türbesi, Hendek Bayrak tepe gibi bir çok türbe yede ev sahipliği de yapmaktadır. Yemek kültürü olarak oldukça gelişmiş olan Hendek, Yaprak Sarmasıyla, Dolmasıyla, Soğan Oturtmasıyla, Sütlü Üzümüyle ve Tarhanasıyla ağızlarda enfes tatları sizlerle buluşturmaktadır. Yeşilin her tonunu bulmanın zor olmadığı Hendek, Karadeniz iklimine benzer iklim özellikleriyle yeşil örtüsünü, coğrafi yapısıyla birleştirmiş, görselliğine doyum olmayan eşsiz manzaralarıyla göz zevkimize hitap etmektedir. Ulaşım kolaylığı olan bu ilçeye, siz değerli misafirlerimiz de bekleriz. Doğayla ve geçmişle iç içe bir gezinti yaparak, ihtiyacınız olan hazzı alacağınızı temin eder, sizleri de aramızda görmek isteriz. Handek otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Hendek - 5 Günlük Hava Tahmini
30 Eyl Çarşamba
orta şiddetli yağmur
20,2 °C
orta şiddetli yağmur
01 Eki Perşembe
hafif yağmur
22,8 °C
hafif yağmur
02 Eki Cuma
açık
24,9 °C
açık
03 Eki Cumartesi
açık
26,9 °C
açık
04 Eki Pazar
açık
28,9 °C
açık