Hatay Kırşehir Otobüs Bileti

Hatay Kırşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 566 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Hatay Kırşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Hatay Kırşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Hatay Kırşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Hatay Kırşehir seyahatinize başlamadan önce, Hatay ve Kırşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Hatay ve Kırşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Hatay Kırşehir Otobüs Biletleri

 Hatay Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? Hatay Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.232 km2 olan Kaman ilçesi kuzeyde Kırıkkale ili ve Akpınar ilçesi, doğuda Akpınar ilçesi ve Merkez ilççe, güneyde ve batıda Ankara iliyle çevrilidir.

İlin batı kesiminde yer alan ilçe toprakları genellikle engebeli ve parçalanmış yüksek bir plato niteliğindedir. Kaman ile Kırşehir arasını dolduran Baran Dağı (1.677 m) ilçenin doğuve güneydoğu kesimini engebelendirir. İlçe topraklarının sularını Kızılırmak ile Kılıçözü Deresi toplar. Baran Dağı’nın batı yamaçlarından kaynaklanan Kılıçözü Deresi ilçe sınırları dışında Delice Irmağı’na katılır. İlçenin güney ve batı kesiminin suları küçük dereler aracılığıyla Kızılırmak üzerindeki Kesikköprü ve Hirfanlı Baraj göllerine dökülür. Bu yapay göllerin bazı bölümleri ilçe sınırları içinde kalır.

İlçe halkının temel geçim kaynağı tarımdır. Bitkisel ve hayvansal üretim gelişmiştir. En çok buğday, şekerpancarı, patates, arpa, nohut, elma, üzüm, soğan ve fasulye ile az miktarda kayısı yetiştirilir. Ankara keçisi, sığır ve koyun yetiştirilen ilçede başlıca hayvansal ürünler tiftik, yün ve süttür. Sazan, yayınbalığı ve tatlı su midyesi bulunan baraj göllerinde balıkçılık yapılır. Tuğla fabrikası, tarım araçları üretimi ile oto onarımı ve bakımı yapılan tesisler, metal eşya üretilen atölyeler ilçedeki başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) depolama tesisi vardır. Küçük atölyeler ile evlerdeki tezgahlarda gerçekleştirilen halı üretimi de ilçe ekonomisinde önemli yer tutar. İlçe topraklannda demir, çimento hammaddesi ve flüorit yatakları vardır.

Kaman, Antik Çağ’da İç Anadolu'nun Khamanene yöresinde Zama adlı bir yerleşmeydi. Bizans ve Karamanlı yönetimlerinden sonra 15. yüzyıl ortalarında Osmanlı topraklanna katıldı. Belediyesi 1923’te kurulan Kaman 1944’te ilçe merkezi yapıldı. Kırşehir 1954’te Nevşehir’in ilçesi olunca Ankara’ya, 1957’de de yeniden il yapılan Kırşehir’e bağlandı.

Ankara’yı Bala’dan geçerek Kırşehir’e bağlayan karayolu üzerinde yer alan Kaman ilin ikinci büyük kentidir. Hirfanlı Barajı ile karayolunun yapımından sonra gelişme gösterdi. İlin önemli bir ticaret ve halıcılık merkezidir. İl merkezi Kırşehir'e 53 km uzaklıktadır.

İlçedeki başlıca tarihsel yapılar çeşitli yörelerde rastlanan Bizans dönemine ait yıkıntılar ile Ömerhacılı Kalesi'nin kalıntılarıdır. Savcılıbüyükoba beldesi yakınlarında, üstündeki iki öküz başı kabartmasından ötürü Öküz Taşı olarak bilinen bir Hitit kaya kabartması vardır. Kaman Meslek Yüksekokulu Gazi Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.