Yolcu Sayısı
1

Gülnar otobüs bileti

Gülnar Otobüs Bileti

En popüler Gülnar otobüs rotaları

Gülnar otobüs bileti fiyatları, Gülnar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gülnar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraGülnar450 TL1
AnamurGülnar190 TL1
Aydıncık (Mersin)Gülnar150 TL1
MutGülnar150 TL1
KonyaGülnar320 TL1

Gülnar otobüs firmaları

Gülnar otogarı

  • Gülnar(324) 751 33 42

Gülnar otobüs biletleri

Gülnar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Mersin’in ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe bir plato üzerine kurulmuştur. Bu nedenle bağlı bulunduğu coğrafi bölge içerisinde yükseltisi fazla olan noktalardan bir tanesidir. Bu plato ülkenin en çok bilinen platolarından biri olan Taşeli Platosudur. Aynı zaman ilçe ülke içerisinde oldukça lezzetli olan üzümleri ile de tanınmaktadır. Bu tarım ürünün üreticiliği konusunda gelişmiştir. Bunun yanı sıra ilçenin tanınmasını sağlayan bir diğer etken de doğal güzellikleridir. İlçe eşsiz doğal güzellikleri bünyesinde barındırarak ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bir yayla bölgesinin içerisinde kurulmuş yerleşim alanıdır. Yayla turizmi açısından da önemli noktalardan biridir. Doğa turizmine merakı olan yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Bakıldığında Anadolu’nun diğer noktaları gibi Anadolu medeniyetleri tarafından zenginleştirilen bir diğer noktadır. Özellikle bu topraklarda hüküm sürdükleri zaman aralığında birçok eser bırakan ve eski Mezopotamya medeniyetlerinin başında gelen Hititler bölgenin zenginleşmesine katkı sağlamıştır. İlçenin bugünkü etnik yapılanmasının temeli ise Orta Asya Türklerine dayanmaktadır. Anavatanlarından zoraki olarak göçmek zorunda kalan Türkmenler bu bölgeye yerleşerek zaman içerisinde bölgedeki nüfuslarını arttırmayı başarmışlardır. İsminin kaynağı ise gene bu bölgeye göç eden Türkmenlerin liderlerinden gelmektedir. Göçteki Türkmenlerin liderliğini üstlenen Türkmen Hatun aynı zamanda ilçenin isminin de kaynağı olmuştur. Anadolu’nun bu sakin ve doğal güzellikleri ile insanı cezbeden ilçesine kısa bir ziyaret gerçekleştirerek daha yakından tanıyabilirsiniz. Gülnar otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr