Yolcu Sayısı
1

Gömü (Afyon) otobüs bileti

Gömü (Afyon) Otobüs Bileti

En popüler Gömü (Afyon) otobüs rotaları

Gömü (Afyon) otobüs bileti fiyatları, Gömü (Afyon) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gömü (Afyon) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraGömü (Afyon)200 TL15
AntalyaGömü (Afyon)300 TL9
AfyonkarahisarGömü (Afyon)22 TL7
SandıklıGömü (Afyon)160 TL7
PolatlıGömü (Afyon)160 TL7

Gömü (Afyon) otobüs firmaları

Gömü (Afyon) otobüs biletleri

Gömü, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bağlı noktalardan bir tanesidir. . İç Anadolu Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Bayat, Bolvadin, Sultandağı, Çeltik, Yunak, Sivrihisar, Çifteler, Han ile komşuluk içerisindedir.
Bölgenin tarihine bakıldığında ilçenin de oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Bunun nedeni Anadolu’nun çoğu noktasında olduğu gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. İlçenin zaman içerisinde ev sahipliği medeniyetler arasında, Hititler, Lidyalılar, Persler, Eski Yunanlılar, Romalılar, Bizanslılar yer almaktadır. Gömü yakınlarında olan Hisarköy bölgesinde bulunan bir eski yerleşim merkezi bu bölgenin ve civarının en ciddi tarihi yerleşim merkezidir.
Gömü sınırları içerisinde yükseltisine ve içerisinde bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi dolaylı olarak yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Gömü ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, keşkek, hamursuz, patlıcan musakka, etli kuru bamya, özbek pilavı, gece köftesi, sakala çarpan çorbası yer almaktadır.
Gömü ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Mısri Camii, Buzluk Mağarası, Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Afyon arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet şehitleri anıtı, Sandıklı Kalesi, Amorium Antik Kenti, Avadas Kalesi yer almaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Gömü otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr