Yolcu Sayısı
1

Ermenek otobüs bileti

Ermenek Otobüs Bileti

En popüler Ermenek otobüs rotaları

Ermenek otobüs bileti fiyatları, Ermenek otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ermenek otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MutErmenek150 TL5
KaramanErmenek250 TL4
KonyaErmenek300 TL2
AnkaraErmenek90 TL1
AntalyaErmenek86 TL1

Ermenek otobüs firmaları

Ermenek otogarı

  • Ermenek(338)

Ermenek otobüs biletleri

Ermenek, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Karaman’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bu kentin tarihinde, isminin etimolojik kökeni olarak, Germeniopolis olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra isminin Ermenek halini alması Türk beyliklerinin yöreye yerleşmesi ile birlikte gerçekleşmiştir. Ermenek kelimesinin anlamı olarak, tepelerde yaşayan yiğit insanlar bilinmektedir. Bu gerçekleşen ilk yerleşimi Avşar Türklerinin gerçekleştirdiği düşünülmektedir. Bu dönemden sonra ise bölgede yaşayan Türk nüfusunu giderek atmış ve zamanla yörenin sakini haline gelmişlerdir. Bu bölge cumhuriyetten önce Konya ilinin sınırlarına bağlıdır, daha sonrasında ise Karaman iline bağlanmıştır.

İlçe sınırları içerisinde dünyanın en önemli mağaralarından biri olan Mersopoli mağarası yerle almaktadır. İlçe bu mağaranın çevresinde kurulmuştur.
Bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak sınırları içerisinde karasal ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamanda tarımsal üretimi üzerine de etkili olmuştur.
Ermenek ilçesi ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken tarihi yerler arasında, Tol Medrese, Sipas Camii, Mennan Kalesi, Meydan Camii, Damkaçalı Kilisesi, Akmanastır, Ala Kilise, Uğurlu Köristanı, Güzelce Hisar, Ermenek Kalesi, Akça Mescid, Meraspoli Mağarası yer almaktadır.
Ermenek ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, karaman mantısı, çullama, calla, bıldırcın dolması, ilisıra dolması, töğmeken, Ermenek Helvası yer alır. İç Anadolu’nun bu nadide ilçesine kısa süreli bir seyahat düzenleyebilir, farklı hikayeler farklı yerler keşfedebilirsiniz. Ermenek otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr