Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Otobüs Biletleri

 Emirdağ, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Afyon’un ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Bayat, Bolvadin, Sultandağı, Çeltik, Yunak, Sivrihisar, Çifteler, Han ile komşuluk içerisindedir.

Bölgenin tarihine bakıldığında ilçenin de oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Bunun nedeni Anadolu’nun çoğu noktasında olduğu gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. İlçenin zaman içerisinde ev sahipliği medeniyetler arasında, Hititler, Lidyalılar, Persler, Eski Yunanlılar, Romalılar, Bizanslılar yer almaktadır. İlçenin Hisarköy bölgesinde bulunan bir eski yerleşim merkezi bu bölgenin ve civarının en ciddi tarihi yerleşim merkezidir.
Emirdağ sınırları içerisinde yükseltisine ve içerisinde bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi dolaylı olarak yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Emirdağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, keşkek, hamursuz, patlıcan musakka, etli kuru bamya, özbek pilavı, gece köftesi, sakala çarpan çorbası yer almaktadır. 
Emirdağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Mısri Camii, Buzluk Mağarası, Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Afyon arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet şehitleri anıtı, Sandıklı Kalesi, Amorium Antik Kenti, Avadas Kalesi yer almaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Emirdağ otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Emirdağ - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Eyl Cuma
az bulutlu
11,7 °C
az bulutlu
21 Eyl Cumartesi
parçalı bulutlu
14 °C
parçalı bulutlu
22 Eyl Pazar
açık
13,6 °C
açık
23 Eyl Pazartesi
açık
18,3 °C
açık
24 Eyl Salı
parçalı bulutlu
22 °C
parçalı bulutlu