Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Otobüs Biletleri

 Emirdağ, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Afyon’un ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Bayat, Bolvadin, Sultandağı, Çeltik, Yunak, Sivrihisar, Çifteler, Han ile komşuluk içerisindedir.

Bölgenin tarihine bakıldığında ilçenin de oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Bunun nedeni Anadolu’nun çoğu noktasında olduğu gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. İlçenin zaman içerisinde ev sahipliği medeniyetler arasında, Hititler, Lidyalılar, Persler, Eski Yunanlılar, Romalılar, Bizanslılar yer almaktadır. İlçenin Hisarköy bölgesinde bulunan bir eski yerleşim merkezi bu bölgenin ve civarının en ciddi tarihi yerleşim merkezidir.
Emirdağ sınırları içerisinde yükseltisine ve içerisinde bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi dolaylı olarak yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Emirdağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, keşkek, hamursuz, patlıcan musakka, etli kuru bamya, özbek pilavı, gece köftesi, sakala çarpan çorbası yer almaktadır. 
Emirdağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Mısri Camii, Buzluk Mağarası, Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Afyon arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet şehitleri anıtı, Sandıklı Kalesi, Amorium Antik Kenti, Avadas Kalesi yer almaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Emirdağ otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Emirdağ - 5 Günlük Hava Tahmini
14 Tem Salı
parçalı az bulutlu
20 °C
parçalı az bulutlu
15 Tem Çarşamba
açık
27,3 °C
açık
16 Tem Perşembe
açık
26,1 °C
açık
17 Tem Cuma
az bulutlu
24,3 °C
az bulutlu
18 Tem Cumartesi
açık
28,3 °C
açık