Yolcu Sayısı
1

Dobric (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Dobric (Bulgaristan) otobüs rotaları

Dobric (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Dobric (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dobric (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneDobric (Bulgaristan)30 TL4
Haskova (Bulgaristan)Dobric (Bulgaristan)35 TL4
AvcılarDobric (Bulgaristan)142 TL2
BayrampaşaDobric (Bulgaristan)145 TL2
ÇorluDobric (Bulgaristan)145 TL2

Dobric (Bulgaristan) otobüs firmaları

Dobric (Bulgaristan) otobüs biletleriDobriç, Bulgaristan’ın sevimli bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Dobriç otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Dobriç otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Dobriç ulaşım merkezinde son bulur. Dobriç ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Dobriç otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Dobriç, Osmanlı Devleti zamanında ve bölgede yaşayan Türkler arasında Hacıoğlu Pazarcık olarak adlandırılan, Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, Tuna düzlüğünün doğusunda, Dobruca platosunun güneyinde 43˚34’ kuzey enlemi 27˚50’ doğu boylamında bir şehirdir. Aynı adı taşıyan eyaletin (oblast) merkezidir. Sahil şeridinde önemli turistik merkezler bulunmaktadır.

Dobriç, Türk nüfusu bakımından son derece zengin bir demografik yapıya sahiptir. Bunun nedeni hiç şüphesiz uzun bir dönem boyunca Bulgaristan topraklarında hakimiyet kurmuş olan Osmanlı Devletinden kaynaklanmaktadır. Osmanlı yürüttüğü iskan politikaları nedeniyle Anadolu’daki Türkleri balkanların farklı bölgelerine yerleştirmiştir. Bu ülkenin başında ise Bulgaristan gelir. Dobriç döneminde Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olsa da ardından yaşanılan siyasi olaylar nedeniyle Türklerin bir kısmı şehri terk etmek zorunda kalmıştır. Ancak yaşanılan siyasi talihsizlikler şehrin Türk nüfusundan kalan izleri silmiş değildir. Günümüzde şehirde hala Türk kültürünün izlerini taşıyan köyler bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye üzerinden en çok ziyaretçiyi alan Bulgaristan şehirlerinden biridir. Şehirde günümüz modern yapılanmasının yanı sıra İslam ve Türk mimarisinin farklı eserleri de görmek mümkündür. Bu da Anadolu’dan gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bir başka unsur olarak karşımıza çıkar. NeredenNereye.com üzerinden en uygun Dobriç otobüs biletlerini satın alarak şehirde yer alan eserleri yerinde görebilirsiniz.

Dobriç kentinde ekonomi, tarım, hayvancılık ve hizmet sektörü üzerinde durmaktadır. Özellikle kırsal kesimlerinde hala etkin miktarda tarım ve hayvancılık görülmektedir. Bulgaristan’ın geneline hakim olan verimli topraklar ve ılıman iklim özellikleri tarımın gelişmiş olmasında son derece etkilidir. Bölgede kolaylıkla tarım yapılabilir. Avrupa’nın bu sevimli kenti kendine özgü nitelikleri nedeniyle kıtanın genelinde yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapar.

Bulgaristan’da tarih, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan bölgelerinin başında da Dobriç gelir. Dobriç, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Dobriç kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Dobriç otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Dobriç otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Dobriç otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Dobriç şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Dobriç otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr