Yolcu Sayısı
1

Derbent otobüs bileti

Derbent otobüs biletleri


Derbent, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Derbent ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Derbent otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Derbent ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Derbent otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
İç Anadolu bölgesinde yer alan Derbent, Konya iline bağlı bir ilçedir. 1930 senesinde kasaba, 1990 senesinde ise ilçe halini almıştır. Derbent'te yaşayan halkın önemli bir kısmı Tatlarhisarı Köyü'nün devamı niteliğindedir. Ulaşım Derbent ilçesinin bağlı bulunduğu Konya iline olan uzaklığı 78 km'dir. İlçenin Konya'ya olan uzaklığı, ulaşımın Beyşehir yolu üzerinden gidilip Ilgın sapağından sağlanması durumunda 78 km'dir ve aynı zamanda da ana yolu bu yönde yer almaktadır. Bunun yanı sıra, yine Beyşehir yolu istikametinde ilerlerken Altınapa barajına inmeden sağ taraftaki yola girilir ve Başarakavak yolu üzerinden gidilirse yol mesafesi 55 Km'ye kadar düşecektir. Ancak bu yol oldukça dar ve bir o kadar da virajlı bir yapıya sahiptir. İklimi Karasal bir iklim şekline sahip bir ilçe olan Derbent'te, yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise son derece soğuktur. Yeme İçme Derbent'te yemenizi tavsiye edebileceğimiz en önemli yemek Konya yöresine ait bir lezzet olan etli ekmek. Gezilecek Yerler Derbent ilçesi ile ilgili gezip görülebilecek özel bir yerden söz etmek mümkün değildir. Bu ilçenin sahip olduğu arazi kuzeyden doğuya doğru uzanan Morbel Dağları, doğu yamacından güney yamacına doğru uzanan Aladağ, güney kısmında Ablağı ve Dikmen Dağları ve aynı zamanda da batı ve kuzeyinde bulunan yerleşim yeri olan yaylalarla çevrilidir.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Derbent otobüs bileti satın alarak şehre giriş yaptığınızda, “Mevlana Müzesi ve Türbesi, Alaaddin Tepesi, Karatay Müzesi, İnce Minareli Medrese, Selimiye Cami, Atatürk Evi Müzesi, Meram Bağları, Sille Köyü, Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları, Nasreddin Hoca Türbesi, Karapınar Çölü, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Yerköprü Şelalesi, İstiklal Harbi Şehitleri Müzesi, Japon Parkı, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 80 Binde Devri Alem Parkı, Konya Bilim Merkezi, Çatalhöyük Neolitik Kenti” gibi şehrin Derbent ilçesinin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Derbent Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Konya üzerine seferler düzenlemektedir. Derbent otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Derbent otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr