Demirköy Otobüs Bileti

Demirköy Otobüs Bileti

Demirköy Otobüs Biletleri

 Demirköy, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kırklareli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Marmara Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Cumhuriyet döneminden önce ilçe olan noktalarımızdan bir tanesidir. Yıldız Dağları’nın 400 metre yükseltisi olan kesimlerinde kurulmuş bir ilçedir. Aynı zamanda Bulgaristan ile sınır komşuluğu içerisindedir. Bu ilçenin iklimsel yapılanması nedeni ormanlık alan bakımından zengin olduğu bir gerçektir. Aynı zamanda bu ormanlık alanlar ilçenin ziyaretçileri için güzel birçok mesire alanına da ev sahipliği yapmaktadır. İklimsel yapısına bakıldığında daha çok ılıman iklimin özellikleri görüldüğü kestirilebilir. Bu durum tarım üretimi üzerinde olduğu kadar dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.

Demirköy ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, boş mantı, kaçamak, kenarlar, kalın kıyı, hardaliye, pırasa böreği, Kırklareli köftesi, tarhana, yağlı turşu, höşmerim, pancarlı erik kompostosu yer almaktadır.
Demirköy ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Vize Kalesi, Sislioba Kalesi, Panayır İskelesi Koyu, Saka Gölü Langozu, İğneada Feneri, Hamamgölü ve Langozu, Karanlık Köyü, Kıyıköy Kastro Sahili, Zindan Baba Türbesi, Pınarhisar Kalesi yer almaktadır.
Demirköy ilçesi hem tarihi ve kültürel zenginliği ile hem de mavinin ve yeşilin en güzel şeklinde birleştiği noktalardan biri olması ile tanınmaktadır. Marmara Bölgesi’nde yer alan bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Demirköy otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Demirköy - 5 Günlük Hava Tahmini
26 May Pazar
parçalı az bulutlu
21 °C
parçalı az bulutlu
27 May Pazartesi
kapalı
24,6 °C
kapalı
28 May Salı
açık
25,4 °C
açık
29 May Çarşamba
açık
24,8 °C
açık
30 May Perşembe
hafif yağmur
24,8 °C
hafif yağmur