Yolcu Sayısı
1

Çivril otobüs bileti

Çivril Otobüs Bileti

En popüler Çivril otobüs rotaları

Çivril otobüs bileti fiyatları, Çivril otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çivril otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
UşakÇivril150 TL10
İstanbulÇivril500 TL9
KütahyaÇivril250 TL7
GebzeÇivril610 TL5
İzmitÇivril700 TL4

Çivril otobüs biletleri

Ege bölgesinde bulunan Denizli ilinin Çivril ilçesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Özellikle Denizli ilçesinde bulunan Pamukkale travertenlerinin en çok dikkat çeken yer olmasından dolayı Çivril ilçesinin gizli kalmış özelliklerini görmezden gelen turistler için sizlere merak edilen bölgelerini açıklayalım. Denizli ilinin bir ilçesi olan Çivril’in kent merkezine olan uzaklığı 96 km mesafede ve uzaktadır.

Tarihi bir yer olarak dikkat çeken Çivril ilçesinin Anadolu topraklarında kurulan ilk yerleşim yeri olması aslında ne kadar farklı bir ilçe olduğunun en büyük kanıtıdır. Çivril isminin geçtiği birçok belgenin tarih kitaplarında bulunması ilçenin öneminin artmasına neden olmaktadır.

İşte ilk yerleşim yerlerinden olan Eumania Natik Kenti bu ilçede bulunan en çok rağbet gören mekanların başında gelmektedir. Çivril ilçesinde bulunan bu antik kentin içerisinde ünlü arkeologların halen kazılar yaptığı ve Bizans döneminde ait birçok kalıntıya rastladığı görülmektedir. Buradan çıkan eserlerin müzede son derece titizlik ile saklandığını düşündüğümüz zaman dikkatler kaçmayan bir ilçe oluyor.

Çivril ilçesinin tarihin en büyük savaşlarından olan Miryakefalon savaşını da tanıklık etiğini düşündüğümüz zaman burada ne kadar önemli kalıntıların olduğunu görme şansı elde ediyoruz. İşte Denizli’nin son derece önemli olan Çivril ilçesi hakkında merak edilen yerlerini sizler ile paylaştık. Çivril ilçesi hakkında merak edilen diğer yerleri sitemizde bulunan yorumlardan takip etme fırsatı elde etmiş olacaksınız. Çivril otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr