Yolcu Sayısı
1

Cihanbeyli otobüs bileti

Cihanbeyli Otobüs Bileti

En popüler Cihanbeyli otobüs rotaları

Cihanbeyli otobüs bileti fiyatları, Cihanbeyli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Cihanbeyli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KonyaCihanbeyli110 TL15
KuluCihanbeyli100 TL14
AnkaraCihanbeyli150 TL10
MamakCihanbeyli150 TL10
SamandıraCihanbeyli100 TL10

Cihanbeyli otobüs biletleri

Konya iline bağlı olan Cihanbeyli ilçesinin tarihi gelişimi Konya tarihi ile eşdeğer olduğu söylenebilir. Coğrafi yapısı, sosyal yaşantısı, tarihi gelişimi ile bakıldığında Cihanbeyli Konya’nın bir ünitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk adı Esbikeşan olan bölge daha sonraları İnevi adını almış ve bu isim ile uzun dönemler uygarlığını sürdürmüştür. İç Anadolu bölgesinin orta kısımlarında bulunan Cihanbeyli ilçesi, Konya ilinin 100 km uzaklığında yer almaktadır. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Cihanbeyli, kuzey tarafına uzanmakta olan Konya Ovası’nın devamı niteliğinde görünüm sergilemektedir. Geniş tarım arazileri bulunan ilçede buğday, arpa ekiminin yanı sıra yulaf, çavdar, afyon ekimi de önemli derece de yer tutmaktadır.

Medeniyetin beşiği ve geçmiş dönemlerde birçok uygarlığa ev sahipliği yapan, birçok uygarlığın yörüngesi altına girmiş olan Cihanbeyli ilçesinde Selçuklu vb. devletlere ait birçok tarihi eserler yer almaktadır. Altmekin bucağında yer alan Zıvarık hanı, Selçuklulardan kalma bir eserdir. Asya’dan gelen Moğol akınlarının sonrasında yaptırılan eser yıpranmış ve zarar görmüştür. Bölgede yer alan türbe ve mescitler arasında Tavus Baba Türbesi, Taş Mescit, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi yer almaktadır. Aynı zamanda Selçuklu devletlerinin konakladığı dönemlerden kalma saray ve hanlar, anıtlar, hamamlar, medrese alanları kalmıştır. Cihanbeyli ilçesinde yer alan önemli tepesi de güneyde bulunan Bozdağ Tepesi’dir. Yüksekliği yaklaşık 1150 metredir. Yöreye ait tek akarsu İnsuyu çayıdır. Acı göl, tersishan, süt gölü ve adil göl başlıca gölleri arasında yerini almaktadır. Cihanbeyli otobüs bileti alımı için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr