Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
85 TL
Bilet Al

Bursa Nevşehir Otobüs Bileti

Bursa Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 647 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bursa Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Nevşehir Otobüs Biletleri

 Bursa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Bursa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 455 km2 olan Derinkuyu ilçesi kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğu ve doğuda Ürgüp ilçesi, güneydoğuda Kayseri, güneyde Niğde illeri, batı ve kuzeybatıda da Acıgöl ilçesiyle çevrilidir.

İç Anadolu’nun yerel kapalı havzalarından birinde yer alır. Kuzeyi de doğusu engebeli ve dağlık, bunun dışında kalan kesimleri ise düzlüktür. Hodul Dağı’nın uzantıları ilçenin doğu ve kuzeydoğu kesimlerini, Erdaş Dağı ise kuzeybatı kesimini engebelendirir. Bu dağlar bitki örtüsünden hemen tümüyle yoksundur. Derinkuyu Ovası ilçenin başlıca tarım alanıdır. Bu düzlüğün kuzeyde kalan kesimine Bud Ovası, güneydeki kesimine ise Misü Ovası adı verdir. Kuzeyden güneye doğru alçalan ova birçok küçük akarsuyun taşıdığı alüvyonların birikmesiyle oluşmuştur.

Akarsular yazın kuruduğundan yüzey sulaması yapılmamakta, bu nedenle de ilçede ancak nadaslı kuru tarım uygulanabilmektedir. İlçe ekonomisi bitkisel üretime dayanır. En çok tahıl, şekerpancarı ve patates yetiştirilir. Hayvancılık küçük ölçeklidir. İlçedekisanayi tesisleri un fabrikalarından oluşur. İlçe topraklarında büyük rezervli perlit yatakları vardır.

Derinkuyu, eskiden Melegöbü ya da Melengübü adlı bir Rum yerleşmesiydi. 1927’de bucak yapılan Melengübü su kuyularının derinliği nedeniyle 1928’de Derinkuyu adını aldı; 1960’ta ise ilçe yapıldı. İlçe merkezindeki belediyenin kuruluş tarihi 1932’dir.

Nevşehir-Niğde karayolunun 29. km’sinde yer alan Derinkuyu Kasabası turizm açısından büyük önem taşır. Kasabanın altında “dünyanın sekizinci harikası” olarak adlandırılan bir yeraltı kenti vardır. 7. yüzyılda yörede yaşayan Hıristiyanların, Arap saldırılarından korunmak için yaptığı kentlerden biri olan bu yerleşim 85 m derinliktedir ve yedi kattan oluşur. Isıyı koruyan ve nem tutmayan tüflü arazinin oyulmasıyla yapılan kent yöre halkının çabalarıyla ortaya çıkarılmış, Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce temizlenip aydınlatılarak turizme açılmıştır. Yeraltı kentinin geniş bölmeleri eğimli ve basamaklı koridorlarla birbirine bağlıdır. Toplam 214 basamakla inilen alt katta haç planlı ve koro bölümü kuyu çevresinde bulunan bir kilise vardır. Depolar, mutfaklar, yatak odaları, birbiriyle bağlantılı hava bacaları ve su sarnıçları yerleşimin öteki öğelerini oluşturur.

Bursa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Bursa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 85 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.