Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
450 TL
Bilet Al

Bursa Nevşehir Otobüs Bileti

Bursa Nevşehir Arası

En Ucuz Sefer
450,00 TL
Bursa - Nevşehir Arası Kaç Km
647 km
Bursa - Nevşehir Arası Kaç Saat
8sa
Günlük Sefer Sayısı
2
En Çok Sefer Yapan Firma
Nevşehir Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Bursa Nevşehir Online Otobüs Bileti
Bursa Nevşehir otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Bursa Nevşehir güzergahı için arama yapın, Bursa - Nevşehir arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Bursa ve Nevşehir Şehirlerinde Ulaşım
Bursa ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Bursa Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Bursa - Nevşehir Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bursa - Nevşehir arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Bursa - Nevşehir otobüs bileti fiyatı en ucuz 450,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Nevşehir Seyahat tarafından satılmaktadır.

Bursa - Nevşehir arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Bursa - Nevşehir arasında günlük ortalama 1 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Nevşehir Seyahat.

Bursa - Nevşehir arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Bursa - Nevşehir arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa sürmektedir.

Bursa - Nevşehir arası uzaklık kaç km?

Bursa - Nevşehir arası karayolu ile 647 km'dir.

Bursa Nevşehir Otobüs Biletleri

 Bursa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Bursa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 455 km2 olan Derinkuyu ilçesi kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğu ve doğuda Ürgüp ilçesi, güneydoğuda Kayseri, güneyde Niğde illeri, batı ve kuzeybatıda da Acıgöl ilçesiyle çevrilidir.

İç Anadolu’nun yerel kapalı havzalarından birinde yer alır. Kuzeyi de doğusu engebeli ve dağlık, bunun dışında kalan kesimleri ise düzlüktür. Hodul Dağı’nın uzantıları ilçenin doğu ve kuzeydoğu kesimlerini, Erdaş Dağı ise kuzeybatı kesimini engebelendirir. Bu dağlar bitki örtüsünden hemen tümüyle yoksundur. Derinkuyu Ovası ilçenin başlıca tarım alanıdır. Bu düzlüğün kuzeyde kalan kesimine Bud Ovası, güneydeki kesimine ise Misü Ovası adı verdir. Kuzeyden güneye doğru alçalan ova birçok küçük akarsuyun taşıdığı alüvyonların birikmesiyle oluşmuştur.

Akarsular yazın kuruduğundan yüzey sulaması yapılmamakta, bu nedenle de ilçede ancak nadaslı kuru tarım uygulanabilmektedir. İlçe ekonomisi bitkisel üretime dayanır. En çok tahıl, şekerpancarı ve patates yetiştirilir. Hayvancılık küçük ölçeklidir. İlçedekisanayi tesisleri un fabrikalarından oluşur. İlçe topraklarında büyük rezervli perlit yatakları vardır.

Derinkuyu, eskiden Melegöbü ya da Melengübü adlı bir Rum yerleşmesiydi. 1927’de bucak yapılan Melengübü su kuyularının derinliği nedeniyle 1928’de Derinkuyu adını aldı; 1960’ta ise ilçe yapıldı. İlçe merkezindeki belediyenin kuruluş tarihi 1932’dir.

Nevşehir-Niğde karayolunun 29. km’sinde yer alan Derinkuyu Kasabası turizm açısından büyük önem taşır. Kasabanın altında “dünyanın sekizinci harikası” olarak adlandırılan bir yeraltı kenti vardır. 7. yüzyılda yörede yaşayan Hıristiyanların, Arap saldırılarından korunmak için yaptığı kentlerden biri olan bu yerleşim 85 m derinliktedir ve yedi kattan oluşur. Isıyı koruyan ve nem tutmayan tüflü arazinin oyulmasıyla yapılan kent yöre halkının çabalarıyla ortaya çıkarılmış, Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce temizlenip aydınlatılarak turizme açılmıştır. Yeraltı kentinin geniş bölmeleri eğimli ve basamaklı koridorlarla birbirine bağlıdır. Toplam 214 basamakla inilen alt katta haç planlı ve koro bölümü kuyu çevresinde bulunan bir kilise vardır. Depolar, mutfaklar, yatak odaları, birbiriyle bağlantılı hava bacaları ve su sarnıçları yerleşimin öteki öğelerini oluşturur.

Bursa Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Bursa Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Nevşehir Seyahat 450 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.